Długoterminowa prognoza pogody. W listopadzie śniegu nie będzie. Niż Elvis i Detlef nad Polską

Pogoda. Synoptycy prognozują, że jeszcze w tym tygodniu wyraźnie się ociepli. Zanim jednak to nastąpi, Polska pozostanie pod wpływem dwóch układów niżowych, które sprawiają, że warunki atmosferyczne na wschodzie i zachodzie kraju wyraźnie się od siebie różnią.

Niż Elvis przywędrował nad Polskę znad północno-zachodniej Europy, a Detlef - z południa. Oba te niże będą kształtować pogodę w kraju do piątku 15 listopada. Do tego dnia Polska podzielona będzie na dwie strefy pogodowe - na zachodzie temperatura będzie niska (maksymalnie od 3 do 8 stopni w ciągu dnia), a opady dość intensywne, na wschodzie z kolei będzie ciepło (nawet do 17 stopni), pochmurno, ale nie deszczowo.

>>> Raport ONZ: Jakość produktów rolnych spadnie, ale ceny wzrosną

Zobacz wideo

Pogoda. Przed nami ciepły, pogodny weekend

W najbliższy piątek oba niże połączą się i przesuną na północ, a pogoda w Polsce wyraźnie się zmieni. Z prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że temperatura w całym kraju zacznie się wyrównywać (od 11 stopni na Podlasiu do 16 na Podkarpaciu). Oprócz tego będzie więcej słońca i zdecydowanie mniej deszczu. Takie warunki atmosferyczne utrzymają się co najmniej do poniedziałku 18 listopada.

Długoterminowa prognoza pogody na listopad. Końcówka miesiąca zimna, ale słoneczna

Jaka będzie pogoda w ostatnich dwóch tygodniach listopada? Meteorolodzy z portalu AccuWeather prognozują, że będzie słonecznie, ale także dość chłodno. W dniach 20-30 listopada temperatura będzie wahać się od 12 do 6 stopni Celsjusza. Wyjątkiem będą dni 27-28 listopada podczas których temperatura w ciągu dnia może spaść do zera. Prognozuje się także nieliczne opady deszczu. Synoptycy przewidują, że w tym miesiącu nie spadnie śnieg. Pamiętajmy jednak, że jest to prognoza długoterminowa, która obarczona jest dużym błędem i może się ona zmienić.

Więcej o:
Komentarze (22)
Długoterminowa prognoza pogody. W listopadzie śniegu nie będzie. Niż Elvis i Detlef nad Polską [Pogoda]
Zaloguj się
 • marcelina4

  Oceniono 10 razy 6

  to nie są żadne świetne wieści, jesień to czas deszczu, mamy suszę ,więc deszcz jest bardzo potrzebny, a temperatury około 15 stopni e drugiej połowie listopada , to nie żadna radocha, tylko anomalia pogodowa wywołana zmianami klimatu i globalnym ociepleniem

 • kuskus42

  Oceniono 18 razy 6

  Czy autorzy tego tekstu są nienormalni!? Deszczu nie było cały rok prawie, nie licząc jednego tygodnia opadów wiosną. Najwyraźniej mieszkanie na pustyni to to, co lubicie najbardziej.

 • qawsedrftg

  Oceniono 14 razy 4

  Jest przecież susza, to chyba świetne wieści są gdy pada? Wszystko u nas ma być jak w Izraelu? Czyli pustynia?

 • extrafresh

  Oceniono 5 razy 3

  Przekleństwem Polski jest niż Jarosław.

 • andrew1507

  Oceniono 7 razy 3

  Prezydent OWSIAK
  A może Pan Owsiak powinien wystartować na Prezydenta?
  Zorganzujmy taką akcje internetową z poparciem dla Pana Owsiaka, wtedy Duda nawet nie wejdzie do I tury albo nawet Pan Owsiak jest w stanie wygrać w I turze...

 • andrew1507

  Oceniono 2 razy 2

  A może Pan Owsiak powinien wystartować na Prezydenta?
  Zorganizujmy taką akcje internetową z poparciem dla Pana Owsiaka, wtedy Duda nawet nie wejdzie do II tury albo nawet Pan Owsiak jest w stanie wygrać w I turze...

  Duda przywdział skóre baranka, nie dajcie się nabrać kolejny raz.
  A co z obiecaną honorową abdykacją, jakie obietnice wyborcze zrealizował Duda?
  Strzeżcie się pisiorów nawet jak przynoszą dary...

 • andrew1507

  Oceniono 2 razy 2

  Duda przywdział skóre baranka, nie dajcie się nabrać kolejny raz.
  A co z obiecaną honorową abdykacją, jakie obietnice wyborcze zrealizował Duda?
  Strzeżcie się pisiorów nawet jak przynoszą dary...

 • andrew1507

  Oceniono 1 raz 1

  Pirowicz na out historii aco z Pałowicz?

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz 1

  Nie bój żaby . Za brak śniegu zapłaci suweren. Już płaci za deszcz , to i za brak śniegu policzy mu dobra zmiana z Nowogrodzkiej , która nerwowo szuka kasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX