Długoterminowa prognoza pogody. W listopadzie śniegu nie będzie. Niż Elvis i Detlef nad Polską

Pogoda. Synoptycy prognozują, że jeszcze w tym tygodniu wyraźnie się ociepli. Zanim jednak to nastąpi, Polska pozostanie pod wpływem dwóch układów niżowych, które sprawiają, że warunki atmosferyczne na wschodzie i zachodzie kraju wyraźnie się od siebie różnią.

Niż Elvis przywędrował nad Polskę znad północno-zachodniej Europy, a Detlef - z południa. Oba te niże będą kształtować pogodę w kraju do piątku 15 listopada. Do tego dnia Polska podzielona będzie na dwie strefy pogodowe - na zachodzie temperatura będzie niska (maksymalnie od 3 do 8 stopni w ciągu dnia), a opady dość intensywne, na wschodzie z kolei będzie ciepło (nawet do 17 stopni), pochmurno, ale nie deszczowo.

>>> Raport ONZ: Jakość produktów rolnych spadnie, ale ceny wzrosną

Zobacz wideo

Pogoda. Przed nami ciepły, pogodny weekend

W najbliższy piątek oba niże połączą się i przesuną na północ, a pogoda w Polsce wyraźnie się zmieni. Z prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że temperatura w całym kraju zacznie się wyrównywać (od 11 stopni na Podlasiu do 16 na Podkarpaciu). Oprócz tego będzie więcej słońca i zdecydowanie mniej deszczu. Takie warunki atmosferyczne utrzymają się co najmniej do poniedziałku 18 listopada.

Długoterminowa prognoza pogody na listopad. Końcówka miesiąca zimna, ale słoneczna

Jaka będzie pogoda w ostatnich dwóch tygodniach listopada? Meteorolodzy z portalu AccuWeather prognozują, że będzie słonecznie, ale także dość chłodno. W dniach 20-30 listopada temperatura będzie wahać się od 12 do 6 stopni Celsjusza. Wyjątkiem będą dni 27-28 listopada podczas których temperatura w ciągu dnia może spaść do zera. Prognozuje się także nieliczne opady deszczu. Synoptycy przewidują, że w tym miesiącu nie spadnie śnieg. Pamiętajmy jednak, że jest to prognoza długoterminowa, która obarczona jest dużym błędem i może się ona zmienić.

Więcej o: