Niedziele handlowe 2019. Czy 17 listopada sklepy będą otwarte?

Od 2018 roku klienci muszą sprawdzać, w które niedziele mogą zrobić zakupy w centrach handlowych i większych sklepach. Zgodnie z kalendarzem opracowanym przez ustawodawcę w 2019 roku niedziela handlowa wypada przeważnie tylko jeden raz w miesiącu.
Zobacz wideo

Kiedy w listopadzie wypada niedziela bez zakazu handlu? Zgodnie z założeniami ustawy ograniczającej liczbę niedziel handlowych w 2019 roku zakupy w ostatni dzień tygodnia można zrobić tylko raz w miesiącu. Wyjątkiem w najbliższym czasie są tylko dwie niedziele handlowe wypadające w grudniu z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Niedziele handlowe 2019. Czy 17 listopada wypada zakaz handlu?

Chociaż w ostatnim czasie wypadało sporo dni, kiedy obowiązywał zakaz handlu, to w kolejną niedzielę 17 listopada ponownie nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych. Najbliższa niedziela, podczas której otwarte mogą być centra handlowe i większe sklepy, wypada dopiero 24 listopada. Planując zakupy w tym tygodniu musimy mieć więc na uwadze to, że w niedzielę mogą być otwarte tylko niektóre sklepy takie jak: apteki, stacje benzynowe, cukiernie, kawiarnie, sklepy pełniące funkcję placówki pocztowej oraz niewielkie sklepy prowadzone osobiście przez właściciela lub jego rodzinę.

Kalendarz niedziel handlowych w 2020 roku

Niestety kolejna zmiana dotycząca terminów niedziel handlowych przypadnie już w 2020 roku. Od tego momentu niedziele bez zakazu handlu będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku. Zgodnie z założeniami ustawy będą to następujące terminy: dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedziela poprzedzająca Wielkanoc oraz ewentualnie ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o: