Pogoda na dziś - czwartek 14 listopada. Deszcz będzie padać jedynie na północy i wschodzie Polski

Pogoda na dziś - czwartek 14 listopada. W czwartek synoptycy prognozują spore zachmurzenia zwłaszcza na północy, wschodzie i w centrum kraju. W tych regionach mogą dodatkowo pojawić się przelotne opady deszczu.
Zobacz wideo

Dziś meteorolodzy przewidują najcieplejszy dzień na wschodzie kraju, gdzie temperatura wyniesie 13-14 stopni. Na zachodzie z kolei termometry pokażą maksymalnie 7 stopni.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 7 do 14 stopni

Najniższa temperatura zapowiadana jest w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim, gdzie będzie tylko 7 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu i Opolu. 9 stopni ma być z kolei w Łodzi i Katowicach. Najcieplejszy dzień z temperaturą do 14 stopni przewidywany jest w województwach lubelskim i podkarpackim. 13 stopni będzie w Białymstoku, 12 stopni w Warszawie, 11 - w Krakowie, a 10 stopni w Olsztynie i Kielcach. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na Pomorzu Zachodnim, 6 stopni w centrum i 9 stopni na Podkarpaciu.

Pogoda na dziś - czwartek 14 listopada.Pogoda na dziś - czwartek 14 listopada. gazeta.pl

Opady. Większe rozpogodzenia jedynie na zachodzie 

Dziś największe zachmurzenie prognozowane jest w północnych, wschodnich i centralnych województwach. Większe rozpogodzenia w drugiej części dnia przewidywane są dla województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Przelotne opady deszczu zapowiadane są w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim i podkarpackim. Wiatr na zachodzie słaby, na wschodzie umiarkowany. Silniejsze porywy wiatru, dochodzące do 60 km/h, odnotowane zostaną w wyższych partiach Tatr. W nocy na północy kraju miejscami mgły ograniczające widoczność do 200 metrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: Pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: