Pogoda na dziś - środa 13 listopada. Dziś w niemal całej Polsce przydadzą się parasole

Pogoda na dziś - środa 13 listopada. Deszcz prognozowany jest dziś niemal w całej Polsce. Najsilniejsze opady przewidywane są w zachodniej i północnej części kraju. W południowych województwach dawać będzie się we znaki silny wiatr.
Zobacz wideo

Dziś temperatura maksymalna w Polsce będzie bardzo zróżnicowana, a między najchłodniejszym i najcieplejszym regionem będzie aż 11 stopni różnicy. Mieszkańcy południowej Polski mogą 13 listopada liczyć na temperaturę w okolicach aż 13-16 stopni.

Temperatura. Duże różnice temperatur między zachodnią i południową Polską

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś w województwie lubuskim, gdzie będzie tylko 5 stopni oraz w województwach wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, gdzie ma być około 6 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Szczecinie, Wrocławiu i Opolu. W Gdańsku będzie z kolei maksymalnie 8 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Podkarpacia, gdzie będzie aż 16 stopni oraz Lubelszczyzny, gdzie ma być około 15 stopni. W Białymstoku termometry pokażą 14 stopni, a w Kielcach i Krakowie 13 stopni. W pozostałych regionach zapowiadanych jest 10-12 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na wybrzeżu, 6 stopni w centrum i 13 stopni na Podkarpaciu.

Pogoda na dziś - środa 13 listopada.Pogoda na dziś - środa 13 listopada. gazeta.pl

Opady. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

Dziś w większości kraju zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe rozpogodzenia możliwe w drugiej części dnia na krańcach województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Nad ranem deszcz zapowiadany jest w zachodniej i północnej Polsce. Front ten z czasem będzie przesuwał się nad pozostałą część kraju. Najsilniejszy deszcz zapowiadany jest na zachodzie oraz wybrzeżu, gdzie spadnie kolejno 15 i 20 mm deszczu. Jedynie w województwach małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim meteorolodzy nie zapowiadają żadnych opadów. W wyższych partiach Sudetów przewidywany jest przyrost pokrywy śnieżnej o pięć centymetrów. Wiatr na północy i wschodzie słaby, miejscami też umiarkowany. Na terenach podgórskich przewidywane są silniejsze porywy wiatru: do 60 km/h w Karpatach, 90 km/h w Beskidach i Bieszczadach oraz do aż 150 km/h w Tatrach. Z powodu halnego do środy 13 listopada do godziny 20:00 w Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Nad ranem i wieczorem na Pomorzu mgły ograniczające widoczność do 200 metrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: