Kraków. Dworzec Główny sparaliżowany. Pociągi opóźnione nawet o 160 minut

Na Dworcu Głównym w Krakowie panuje chaos. Tłumy zniecierpliwionych pasażerów czekają na pociągi, jednak te mają gigantyczne opóźnienia. Wszystko to przez kilkugodzinny brak zasilania.

Zasilanie na Dworcu Głównym w Krakowie udało się przywrócić około godziny 7 rano, jednak utrudnienia mogą potrwać jeszcze wiele godzin. W rozmowie z RMF FM mówił o nich Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP PL.

- Odprawiamy wszystkie pociągi dalekobieżne. Są natomiast duże zmiany w rozkładowej jeździe pociągów. Do godzin południowych będziemy starali się to przywracać do naturalnego biegu - powiedział Hamarnik. 

>>> Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Dworzec Główny w Krakowie. PKP informuje o problemach technicznych

Utrudnienia na Dworcu Głównym w Krakowie mogą być związane z pracami modernizacyjnymi, które przeprowadzano tej nocy. Z komunikatów publikowanych przez PKP wynika, że część pociągów podmiejskich skierowano na trasy z pominięciem stacji Kraków Główny, a na odcinku Kraków Główny - Kraków Batowice wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

To nie pociesza jednak pasażerów, którzy skarżą się w social mediach na liczne opóźnienia, paraliż i nieustannie zmieniające się komunikaty. Ze zdjęć, jakie podróżni publikują w internecie, wynika, że niektóre z pociągów opóźnione są nawet o 160 minut.

Więcej o:
Komentarze (81)
Kraków. Dworzec Główny sparaliżowany. Pociągi opóźnione nawet o 160 minut
Zaloguj się
 • fruqo3

  Oceniono 49 razy 45

  Czekam na konferencję prasową premiera Mateusza Morawieckiego obok którego będą warowali prezesi spółek PKP Energetyka, PKP Podkłady pod Tory, PKP Druty Trakcyjne a podczas której to konferencji usłyszymy że awaria jest niewątpliwą winą Donalda Tuska, Ewy Kopacz i wszystkich rządów przez ostatnie 30 lat minus rząd najjaśniejszego Jarosława na zawsze Dziewicy.

 • Misue Tanaka

  Oceniono 30 razy 26

  Haha,w Japonii już by nie było całego zarządu.A w Polsce bez zmian.A ja jestem wesoły Romek i śpiewam jeszcze raz.Niech się podróżny cieszy,że cokolwiek przyjechało.

 • angus1000

  Oceniono 22 razy 22

  Wszystko po to,żeby przyblokować krakowskich senatorów opozycji! Ubeckie metody.

 • krytek-7

  Oceniono 34 razy 22

  I pomyslec,ze oni maja w planie budowe elektrowni jadrowej.Gownianego kolektora nie potrafia wybudowac,a teraz jeszcze to.

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 18

  Infrastruktura już się sypie. Tak zawsze dię kończy kiedy cała kasa wysysają jest na łapówki wyborcze typu 500. A bedxie jeszcze gorzej 😊

 • cornee

  Oceniono 19 razy 17

  Ustawka żeby senatorowie nie dotarli do Warszawy na głosowanie.

 • samodzielny68

  Oceniono 17 razy 17

  To się nazywa właściwe uhonorowanie 101 rocznicy niepodległości!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX