Kraków. Dworzec Główny sparaliżowany. Pociągi opóźnione nawet o 160 minut

Na Dworcu Głównym w Krakowie panuje chaos. Tłumy zniecierpliwionych pasażerów czekają na pociągi, jednak te mają gigantyczne opóźnienia. Wszystko to przez kilkugodzinny brak zasilania.

Zasilanie na Dworcu Głównym w Krakowie udało się przywrócić około godziny 7 rano, jednak utrudnienia mogą potrwać jeszcze wiele godzin. W rozmowie z RMF FM mówił o nich Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP PL.

- Odprawiamy wszystkie pociągi dalekobieżne. Są natomiast duże zmiany w rozkładowej jeździe pociągów. Do godzin południowych będziemy starali się to przywracać do naturalnego biegu - powiedział Hamarnik. 

>>> Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Zobacz wideo

Dworzec Główny w Krakowie. PKP informuje o problemach technicznych

Utrudnienia na Dworcu Głównym w Krakowie mogą być związane z pracami modernizacyjnymi, które przeprowadzano tej nocy. Z komunikatów publikowanych przez PKP wynika, że część pociągów podmiejskich skierowano na trasy z pominięciem stacji Kraków Główny, a na odcinku Kraków Główny - Kraków Batowice wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

To nie pociesza jednak pasażerów, którzy skarżą się w social mediach na liczne opóźnienia, paraliż i nieustannie zmieniające się komunikaty. Ze zdjęć, jakie podróżni publikują w internecie, wynika, że niektóre z pociągów opóźnione są nawet o 160 minut.

Więcej o: