Tęczowe kotyliony w Krakowie. "Jesteśmy tu i zależy nam na Polsce otwartej, akceptującej i solidarnej"

Członkowie stowarzyszenia Queerowy Maj pod krakowskim Teatrem Bagatela rozdawali biało-czerwono-tęczowe kotyliony oraz naklejki z napisem "Kraków wolny od nienawiści". "Tu jest nasz dom!" - napisali na Facebooku.
Zobacz wideo

Stowarzyszenie Queerowy Maj zamieściło na swoim profilu na Facebooku zdjęcie biało-czerwono-tęczowych kotylionów, które jego członkowie rozdawali podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie. "Tu jest nasz dom! My, osoby LGBTQI, jesteśmy tu i zależy nam na Polsce otwartej, akceptującej i solidarnej, niezależnie od tego, czy identyfikujemy się jako patriotki i patrioci" - czytamy. We wpisie stowarzyszenie zaznaczyło, że niepodległość oznacza wolność dla wszystkich.

"Biało-czerwona flaga pięknie komponuje się z tęczą"

Członkini zarządu stowarzyszenia powiedziała w rozmowie z serwisem queer.pl, że nieprawdą jest, że "tęcza obraża polskie symbole" i że do nich nie pasuje. Celem organizacji jest pokazanie, że "biało-czerwona flaga pięknie komponuje się z tęczą, a bycie osobą LGBTQIA i Polką czy Polakiem wcale się nie wykluczają".

Ostatnie miesiące są dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych czy interpłciowych trudne, wielokrotnie słyszeliśmy i słyszałyśmy, że jesteśmy zagrożeniem, że jesteśmy dla polskiej tradycji i rodziny czymś obcym. No nie, jesteśmy Polkami i Polakami, a także patriotami i patriotkami i właśnie ci, dla których to ważne są tu dziś z nami

- powiedziała Magda Dropek ze stowarzyszenia Queerowy Maj.

Więcej o: