Święto Niepodległości w śniegu. Biało w Zakopanem i w Beskidach. "Fajna ta zima"

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Tatrach i Beskidach spadł śnieg.  W niektórych miejscach termometry pokazują temperaturę na minusie, a na Kasprowym Wierchu grubość pokrywy śnieżnej wynosi aż 12 centymetrów. "Fajna ta zima" - piszą turyści, którzy dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami ośnieżonych szlaków.
Zobacz wideo

W nocy poprzedzającej Święto Niepodległości na południu Polski zrobiło się biało. Śnieg spadł m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej i w Zakopanem. W górach znacznie spadła też temperatura. Termometry na Kasprowym Wierchu pokazały w niedzielę rano -4 stopnie Celsjusza, a w Zakopanem temperatura wynosiła 0 stopni.

Śnieg w Tatrach i Beskidach. "Im wyżej, tym go więcej"

O opadach śniegu w Beskidach poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Beskidy już w śniegu. Im wyżej, tym jest go więcej. Na Babiej Górze są miejsca, w których śniegu jest powyżej kolan - powiedział ratownik dyżurny cytowany przez TVN Meteo.

W związku z opadami śniegu Tatrzański Park Narodowy ogłosił pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. "Na wszystkich szlakach zalega świeży śnieg, który w wielu miejscach, szczególnie w wyższych partiach Tatr, jest nieprzetarty. Jest bardzo ślisko" - czytamy w komunikacie TPN.

W mediach społecznościowych aż roi się od zdjęć zaśnieżonych szlaków. Śnieg dobrze widać też na internetowych kamerkach zamontowanych przy szlakach.

"Wiatr zawiewa ślady, przenosząc śnieg tworzy zaspy dochodzące do pół metra.Tylko popularne szlaki są przetarte. Fajna ta zima" - napisał pan Przemysław, który podzielił się swoimi zdjęciami na Twitterze.

"Szczyrk, Wisła, Brenna czy choćby Koniaków - wszędzie pada śnieg i deszcz ze śniegiem. To czas na zmianę opon z letnich na zimowe" - czytamy na Twitterze portalu Bielskie Drogi.

Jak podaje portal meteoprognoza.pl, najpewniej śnieg nie poleży w górach zbyt długo - kolejne dni przyniosą ocieplenie.

Więcej o: