Marsz Niepodleg這軼i 2019. Wsp鏊ny r騜aniec na rondzie Dmowskiego,p騧niej "wyst瘼y s這wno-muzyczne"

11 listopada w 安i皻o Niepodleg這軼i ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodleg這軼i organizowany przez narodowc闚. Sam przemarsz startujeo godzinie 15, cho pocz徠kowo organizatorzy informowali, 瞠 wydarzenie rozpocznie si godzin wcze郾iej.

W Warszawie odbędzie się X edycja Marszu Niepodległości, który 11 listopada przejdzie ulicami stolicy. Oficjalne rozpoczęcie marszu w Święto Niepodległości zaplanowane jest na godz. 15. Później odbywać mają się przemówienia i - jak opisali to organizatorzy - "występy słowno-muzyczne".

Marsz Niepodleg這軼i ruszy z ronda Dmowskiego w Warszawie o godz. 15 i będzie kierował się przez al. Jerozolimskie w stronę stadionu PGE Narodowego. Później od 16.30 do 19 na błoniach Stadionu Narodowego zaplanowano występy artystyczne.

>>> Tak wyglądał Marsz Niepodległości w 2018 roku

Zobacz wideo

Marsz Niepodległości 2019 - co przed marszem?

Zanim Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy, od godz. 10 w okolicach ronda Dmowskiego będą zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą "STOP 447" (chodzi o pożydowskie mienie bezdziedziczne i możliwość ewentualnego dochodzenia takich roszczeń przez organizacje żydowskie).

Natomiast o godz. 10, a potem o 11, rozpoczną się msze dla uczestników:

10:00 - msza święta w tradycyjnym rycie rzymskim ul. Garncarska 32 Bractwo św. Piusa X lub o godz. 11 w kościele św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego.

Tuż przed startem Marszu Niepodległości na 13.30 zaplanowano wspólny różaniec na rondzie Dmowskiego.

Marsz Niepodległości trasaMarsz Niepodległości trasa fot. Organizatorzy

Wi璚ej o: