Droga S7. Mógł jechać nawet 300 km/h. Policjanci z grupy "Speed" nie mogli go dogonić [Nagranie]

42-letni kierowca mógł jechać trasą S7 nawet 300 kilometrów na godzinę. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów ze specjalnej grupy "Speed". Mazowieccy funkcjonariusze przyznali jednak, że mieli problem z dogonieniem kierowcy.
Zobacz wideo

W ubiegły weekend, policjanci z mazowieckiej grupy specjalnej "Speed" patrolowali trasę S7 nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Rekordzista został złapany w sobotę 2 listopada.

Mazowsze. 42-latek mógł jechać nawet 300 km/h. Policjanci z grupy "Speed" mieli problem

Prędkość samochodu kierowanego przez 42-latka ustalona została przez videorejestrator na około 240 kilometrów na godzinę. Według informacji, do których dotarło RMF FM, mężczyzna mógł jechać nawet 300 km/h.

Samochód, w okolicach Białobrzegów, oddalił się od policyjnego radiowozu. Funkcjonariusze jechali za kierowcą jeszcze przez 15 kilometrów. Mieszkaniec Radomia zwolnił dopiero wtedy, gdy auta wykonujące manewr wyprzedzania zajęły dwa pasa ekspresówki.

Wtedy też policjantom z grupy "Speed" udało się dogonić kierowcę i go zatrzymać. Mężczyzna miał tłumaczyć, że wybrał się na przejażdżkę. 42-latek za swoje zachowanie został ukarany 10 puntami karnymi i mandatem w wysokości 500 złotych.

- Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku - przypominają funkcjonariusze w komunikacie.

Więcej o:
Komentarze (607)
Mógł jechać nawet 300 km/h trasą S7 na Mazowszu. Policjanci z grupy Speed nie mogli go dogonić [Nagranie]
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 120 razy 86

  300 km/h - 500 zł i 10 punktów :))))))))))
  500 złotych to ten pan spali jadąc godzinkę swoim samochodem :).

  Państwo z tektury i styropianu.........

  W normalnym państwie byłoby
  - zabrany samochód
  - zabrane prawo jazdy (co najmniej 10 lat)
  - areszt
  - postawienie zarzutu celowego zagrożenia życia innych uczestników ruchu

 • fafik.laciaty

  Oceniono 75 razy 65

  Jakby tego człowieka zatrzymała policja w Szwajcarii czy Finlandii, to by właśnie dom na sprzedaż wystawiał, żeby mandat spłacić. A u nas? Śmiech na sali.

 • dj.80

  Oceniono 56 razy 46

  Państwo z tektury. 500 zł. Koleś śmieje się do dziś.
  No ale nie można podnieść mandatów, bo się suweren wkurzy. Lepiej pochować prawie 4.000 ludzi co roku. Z czego znaczna część po prostu znalazła się w złym czasie w złym miejscu. Jak ten nieszczęśnik z Bielan.
  To samo DPF. Wycinane na potęgę. No ale też by się suweren zdenerwował.
  Przeglądy trochę ogarnęli, ale dalej jest tam masa patologii.
  Może kiedyś ten kraj doczeka się władzy, która przez 4 lata zrobi porządek.

 • soap2

  Oceniono 34 razy 34

  500zł dobiło kierowcę.

 • robert_szczenka

  Oceniono 40 razy 32

  500 złotych? ten człowiek zarabia tyle w godzinę, albo i krócej!

 • cmok_wawelski

  Oceniono 36 razy 30

  Poblem jest już w nazwie dokumentu. Zamiast 'prawo jazdy' powienien się nazywać 'tymczasowy przywilej kierowania'. Przywilej można stracić, prawo się ma.

  Czy ten gostek odjechał tym autem z tym dokumentem w kieszeni?? Bo powienien odjechać taksówką albo nawet z tyłu radiowozu araesztowany za stwozrenie zagrożenia zdrwia i życia w ruchu komunikacyjnym.

  To państwo jest chore. I nawet nie wie. W USA taka przygoda kosztowałaby gnoja na luzie 20 tys. USD gdzie większość tych kar poaz mandatami i wycieczką do sądu to 3 letnie WIELOKROTNE podniesienie O/C bo w kapitalizmie dla ubezpieczalni nie jest to dobry klient, podobnie jak dla reszty współuczestników ruchu a nawet sąsiadów.

 • Oceniono 24 razy 24

  Kary finansowe w postaci mandatu są śmiesznie niskie 500 zł, powinno być za przekroczenie prędkości o np.30km/h, Natomiast w takich przypadkach powinno być skierowanie do sądu a kara przewidywana przez sąd od pięciu tysięcy do ośmiu tyś- Może to byłby kubeł zimnej wody na zbyt rozpalonych kierowców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX