Prognoza pogody na tydzień [11-17 listopada]. Czeka nas kilka bardzo deszczowych dni

Prognoza pogody na tydzień 11-17 listopada. W tym tygodniu czeka nas bardzo zmienna pogoda. Duże wahania dotyczyć będą także temperatury: w środę temperatura maksymalna w Polsce wyniesie od 4 do 14 stopni.
Zobacz wideo

Według wstępnych prognoz najładniejszy dzień w tym tygodniu przypadnie w poniedziałek 11 listopada, czyli na Święto Niepodległości. W pozostałych dniach może być więcej chmur oraz opadów deszczu.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Czeka nas pogodne Święto Niepodległości

W poniedziałek najchłodniejszy dzień prognozowany jest w województwach kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i łódzkim, gdzie ma być maksymalnie 7 stopni. Najwyższą temperaturę pokażą termometry w Rzeszowie, gdzie będzie 11 stopni. W pozostałych regionach od 8 do 10 stopni. Mimo początkowego zachmurzenia na południu i wschodzie kraju, 11 listopada będzie dniem z dużymi rozpogodzeniami. W żadnym regionie nie będzie też padać. Inna pogoda czeka nas we wtorek. Rozpogodzenia pojawią się jedynie na północy i wschodzie Polski. W pozostałych regionach więcej chmur oraz deszcz w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. We wtorek będzie maksymalnie od 8 do 13 stopni.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. W kolejnych dniach będzie deszczowo

W środę deszczowa pogoda zdominuje już całą Polskę - jedynie lokalnie w województwie podlaskim przewiduje się więcej rozpogodzeń. Deszcz pojawi się rano na zachodzie i stopniowo front ten zacznie przesuwać się na północ i wschód. Tego dnia prognozowana jest bardzo zmienna temperatura. Na zachodzie będzie jedynie od 4 do 5 stopni. Z kolei w najcieplejszym Lublinie i Białymstoku termometry pokażą aż 14 stopni. W większości kraju temperatura w ciągu dnia nie przekroczy dwucyfrowych wartości. W czwartek ponownie deszcz zapowiadany jest w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W pozostałych regionach zachmurzenie duże. Będzie jednak cieplej - od 8 stopni na zachodzie do nawet 16 na wschodzie. O wiele lepiej prezentuje się pogoda w piątek, gdzie w większości kraju zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Więcej zachmurzeń i lokalne opady deszczu tylko na południowych krańcach Polski. Tylko na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim będzie od 7 do 9 stopni. W pozostałych województwach od 10 do 15 stopni.

Pogoda na weekend. Trochę słońca, trochę deszczu

W sobotę rozpogodzenia zapowiadane są dla województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i lubuskiego. W pozostałych regionach będzie więcej chmur. Dodatkowo w Łodzi i Katowicach może przelotnie popadać. Termometry pokażą dziś od 10 stopni na północy do 16 stopni na Podkarpaciu. Słoneczna niedziela czeka jedynie mieszkańców województwa podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże i umiarkowane. Deszcz pojawi się w Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu, Katowicach i Krakowie. Dziś od 9 w Szczecinie do 17 stopni Rzeszowie.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: