Abp Marek Jędraszewski: LGBT jest zaprzeczeniem tej wizji, jaką miał Pan Bóg, stwarzając człowieka

Arcybiskup Marek Jędraszewski po raz kolejny wypowiedział się na temat ideologii LGBT. Według duchownego, stanowi ona zagrożenie dla cywilizacji chrześcijańskiej oraz jest zaprzeczeniem wizji "jaką miał Pan Bóg, stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo".
Zobacz wideo

Abp Marek Jędraszewski powiedział w Telewizji Republika, że ideologia LGBT chce odwrócić dotychczas nam znaną definicję człowieka, sprawdzając ją jedynie do seksualności ludzi. Duchowny porównał działanie LGBT do ideologii "czerwonej, bolszewickiej i hitlerowskiej", ponieważ ona również ma mieć na celu dotarcie "do serc i umysłów ludzi, by doprowadzić do zupełnie nowego odczytania siebie i świata".

Abp Marek Jędraszewski  po raz kolejny mówi o "zagrożeniu" ze strony ideologii LGBT

Według duchownego, LGBT stanowi niebezpieczeństwo dla wiernych. Dodatkowo arcybiskup przyznał, że jest ona sprzeczna z wizją człowieka stworzonego na podobieństwo Boga. - Ideologia LGBT jest zaprzeczeniem tej wizji, jaką miał Pan Bóg, stwarzając człowieka na swój obraz i swoje podobieństwo. (...) Stwarzając człowieka jako kobietę i mężczyznę, Pan Bóg zawarł bardzo konkretny plan, kim każdy z nas jest, w swojej strukturze, także biologicznej i jak ma swoje człowieczeństwo realizować. Natomiast wszystko to, co temu zaprzecza, jest na pewno czymś, co uderza w zamysł Boży - powiedział Marek Jędraszewski.

Ideologia LGBT ma też być zagrożeniem dla całej chrześcijańskiej cywilizacji. Duchowny jest jednak przekonany, że skoro Polacy "w przeszłości zwyciężyli z ideologią bolszewicką i nazistowską, to teraz zwyciężą także z ideologią LGBT".

Na koniec Marek Jędraszewski wypowiedział się na temat problemu pedofilii wśród duchownych. Według arcybiskupa liczba księży, którzy dopuszczają się molestowania seksualnego nieletnich jest bardzo mała, w porównaniu do skali całego społeczeństwa. - Okazuje się, ze ilość tych naprawdę bardzo złych zdarzeń sięga zaledwie kilku procent jeśli chodzi o księży, trzeba na to spojrzeć zatem bardzo obiektywnie. Robi się z Kościoła, a właściwie z duchownych, osoby, które są jedynie odpowiedzialne za ten odrażający proceder, tymczasem w skali, jeśli chodzi o Kościół, jest to bardzo mała liczba osób winnych, duchownych winnych pedofilii, jest natomiast na pewno problem społeczny, dużo bardziej szeroki, o którym trzeba mówić i w imię pewnej sprawiedliwości społecznej wołać o ochronę wszystkich dzieci zagrożonych pedofilii - skomentował metropolita krakowski.

Więcej o: