Racibórz: policjant aresztowany pod zarzutem dokonania gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia

Na początku listopada, Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim wydał nakaz aresztowania funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania gwałtu oraz doprowadzenia do innej czynności seksualnej.
Zobacz wideo

Według informacji portalu naszraciborz.pl organy ścigania powiadomiła pokrzywdzona kobieta. Do zarzucanych policjantowi czynów miało dojść 29 października tego roku w Rydułtowach w województwie śląskim.

Policjant z Raciborza aresztowany pod zarzutem dokonania gwałtu

To właśnie wtedy funkcjonariusz pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu miał dopuścić się gwałtu oraz zmusić do doprowadzenia do innej czynności seksualnej. Mężczyzna, który w policji pracował od kilku lat, został zatrzymany już 3 listopada, a 5 listopada sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. 

Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim. Sprawę policjanta oskarżonego o gwałt skomentował już Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu. - Komendant nie toleruje żadnych przypadków naruszeń dyscypliny służbowej i negatywnych zachowań w szeregach raciborskiej policji. Mając na względzie dobre imię Policji komendant niezwłocznie podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonariusza i skierował wniosek na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji o zwolnienie ze służby ze względu na jej ważny interes - napisano w komunikacie na stronie KPP w Raciborzu.

Więcej o: