Wielkopolska: niemowlę doznało urazu głowy i zmarło tuż po porodzie. Sprawę bada prokuratura

Do szpitala w Kępnie zgłosiła się kobieta w ciąży, u której zdecydowano się na przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Podczas porodu doszło do komplikacji, w wyniku których dziecko doznało śmiertelnego w skutkach urazu głowy.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio SUD, w środę 6 listopada w godzinach popołudniowych do szpitala w Kępnie w województwie wielkopolskim zgłosiła się kobieta w 33 tygodniu ciąży (ósmy miesiąc i jeden tydzień). Po zbadaniu, lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.

Noworodek zmarł tuż po porodzie. Prokuratura zbada, czy cesarskie cięcie było prawidłowo wykonane

Według informacji radia, dziecko wsunęło się w kanał rodny, dlatego lekarze próbowali "przepchać" je w stronę brzucha. Wtedy miało dojść do urazu głowy dziecka. Po porodzie noworodek w ciężkim stanie został przewiedziony na oddział neonatologiczny do Ostrowa Wielkopolskiego. Niestety dziecka nie udało się uratować.

- W trybie pilnym rozwiązano ciążę. Zgodnie z obowiązującymi procedurami z powodu złego stanu zdrowia noworodek został przekazany na oddział neonatologiczny o wyższym stopniu referencyjności gdzie zmarł. Sprawę obecnie wyjaśnia prokuratura. Rodzicom przekazujemy szczere wyrazy współczucia i żalu - przekazała dyrektorka szpitala w Kępnie, Beata Andrzejewska.

Sprawą zajmuje się już policja, która na wniosek prokuratury zabezpieczyła dokumentację medyczną. Śledczy sprawdzą, czy czynności wykonywane przez lekarzy były prawidłowe. Sprawę śmierci noworodka przejęła Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Więcej o:
Komentarze (8)
Wielkopolska: niemowlę doznało urazu głowy i zmarło tuż po porodzie. Sprawę bada prokuratura
Zaloguj się
 • razfiutin

  Oceniono 13 razy 13

  Tragedia. Ale czy na pewno materiał na newsa?

 • wykidajlo2

  Oceniono 15 razy 13

  Wieszajcie psy na lekarzach a leczyć was będzie pani Goździkowa wpomagana przez prokuratorów i policjantów. Zresztą tych ostatnich też może zabraknąć i nabierać się ich będzie na drodze łapanki.

 • tpdlagier

  Oceniono 14 razy 12

  Pochylić się trzeba nad tragedia rodziny. Póki można, bo za chwilę zlecą się tutaj znawcy medycyny okołoporodowej i zacznie się bitwa debili.

 • wkswks

  Oceniono 9 razy 5

  Nie jestem lekarzem, ale jeśli dziecko wsunęłi się już w kanał rodny to co mieli robić? Czekać?? Kobieta mogłaby umrzeć a zaklinowany noworodek i tak by się udusił!

 • jurand48

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystkie zgony na tym świecie mają jedną przyczynę ...wola Boska .To Bóg wyposarza ciało w duszę i on ją zabiera z powrotem do nieba lub piekła ! Proszę ten wątek brać pod uwagę przy śledztwie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX