28-latek jechał 205 km/h, bo pasażerka prosiła, by "ją rozbudził". Kierowca ukarany wysokim mandatem

28-letni kierowca jechał 205 kilometrów na godzinę po drodze krajowej w województwie lubelskim. Mężczyzna miał przekroczyć prędkość, ponieważ jego pasażerka poprosiła go, by "ją rozbudził" szybką jazdą.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej w niedzielę 3 listopada po godzinie 20:00 interweniowali w sprawie znacznego przekroczenia prędkości. Mundurowi z grupy "Speed" zatrzymali do kontroli auto, którego kierowca jechał aż 115 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy.

Grupa SPEED działa w całym kraju. W województwie Mazowieckim policjanci złapali kierowcę, który jechał ponad 240 km/h:

Zobacz wideo

Jechał 205 km/h, bo chciał rozbudzić pasażerkę. Został ukarany mandatem w wysokości 750 złotych

W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h, 28-letni kierowca rozpędził auto do ponad 200 km/h. Do tego zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 2 na trasie Wólka Dobryńska-Zalesie w województwie lubelskim

Jak się okazało, autem kierował 28-letni mężczyzna. Kierowcę próbowała bronić pasażerka auta, która przekonywała policjantów, że to ona poprosiła kierowcę, by przekroczył prędkość. Kobieta zasypiała i w ten sposób miała "się rozbudzić". 28-latek został ukarany 15 punktami karnymi oraz mandatem w wysokości 750 złotych.

- Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych -  napisali na końcu komunikatu policjanci z KMP w Białej Podlaskiej. 

Więcej o: