28-latek jechał 205 km/h, bo pasażerka prosiła, by "ją rozbudził". Kierowca ukarany wysokim mandatem

28-letni kierowca jechał 205 kilometrów na godzinę po drodze krajowej w województwie lubelskim. Mężczyzna miał przekroczyć prędkość, ponieważ jego pasażerka poprosiła go, by "ją rozbudził" szybką jazdą.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej w niedzielę 3 listopada po godzinie 20:00 interweniowali w sprawie znacznego przekroczenia prędkości. Mundurowi z grupy "Speed" zatrzymali do kontroli auto, którego kierowca jechał aż 115 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy.

Grupa SPEED działa w całym kraju. W województwie Mazowieckim policjanci złapali kierowcę, który jechał ponad 240 km/h:

Zobacz wideo

Jechał 205 km/h, bo chciał rozbudzić pasażerkę. Został ukarany mandatem w wysokości 750 złotych

W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h, 28-letni kierowca rozpędził auto do ponad 200 km/h. Do tego zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 2 na trasie Wólka Dobryńska-Zalesie w województwie lubelskim

Jak się okazało, autem kierował 28-letni mężczyzna. Kierowcę próbowała bronić pasażerka auta, która przekonywała policjantów, że to ona poprosiła kierowcę, by przekroczył prędkość. Kobieta zasypiała i w ten sposób miała "się rozbudzić". 28-latek został ukarany 15 punktami karnymi oraz mandatem w wysokości 750 złotych.

- Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych -  napisali na końcu komunikatu policjanci z KMP w Białej Podlaskiej. 

Więcej o:
Komentarze (138)
28-latek jechał 205 km/h, bo pasażerka prosiła, by ją rozbudził. Kierowca został ukarany wysokim mandatem
Zaloguj się
 • flat_hu

  Oceniono 46 razy 38

  Wysokim mandatem? 750PLN? To ile wy tam w tej gazecie zarabiacie, skoro 750 PLN to dla was wysoki mandat?

  Wysoki to byłby 75 000 + zabrane auto na parking policyjny na 3 miesiące (oczywiście płatny). I po takim czymś koleżka by się zes*ał i więcej tak nie jeździł.

 • lola558

  Oceniono 42 razy 36

  ostatnio dostalam mandat w szwajcarii - jechalam 6 km/h zbyt szybko i 50 chf czyli prawie 200 zl. a w polsce 115 km/h zbyt szybko i 750 zl. polska to jednak eldorado dla debili.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 29 razy 29

  Tylko odbieranie aut zaskutkuje a nie mandaty po parę stów.
  Gdyby wyszedł na ulicę i wymachiwał siekierą to też mógłby ją zabrać do domu?

  W USA za punkty rośnie O/C. Podwójnie za każdy i to na 3 lata. W Polsce życie ludzkie jest zbyt tanie a agresja i głupota kierowców nieprawdopodobne.
  www.newsweek.pI/polska/spoleczenstwo/polskie-drogi-gniew-za-kierownica-agresywna-jazda-alkohol/jhtv8q7

 • samodzielny68

  Oceniono 26 razy 26

  No, no! 750 złotych, po tak drakońskiej karze do końca życia nie będzie przekraczał prędkości.

 • hrabia_gwidon

  Oceniono 27 razy 25

  Kretynka namówiła idiotę

 • sraczezwersacze

  Oceniono 25 razy 19

  Rozbudzić panienkę to trzeba było na poboczu/parkingu leśnym . Przyjemnie i bezpiecznie. Wstyd, że trzeba mówić o tak oczywistych rozwiązaniach.
  P.S: jak bylem młody i sprawny to dało się to zrobić nawet we Fiacie 126P :-p

 • dlugi48

  Oceniono 16 razy 16

  A co w tym złego, żeby ta ci... zasnęła? Dwoje durniów.

 • chlopzlasu

  Oceniono 15 razy 15

  Wczoraj jechałem obwodnicą Warszawy. Wyprzedziłem lewym pasem z prędkością ok 130-140km/h. Już widziałem w lusterku pirata, który robił sobie slalom pomiędzy innymi samochodami, lewy pas, prawy, środkowy, wymuszał, wpychał się, jechał na moim zderzaku. Puściłem go, pojechał dalej. Stara Primera, nadwozie w kilku kolorach, auto składane z kilku... w końcu się zabije... pytanie tylko, czy zabije przy tym niewinnych. Kierowca na oko ok 20 lat.... co jest nie tak w głowach?

 • fernando51

  Oceniono 15 razy 15

  Ilu takich wariatów na drogach jeździ, których nie wyłapuje policja? Trzeba nieszczęścia, żeby taki zrozumiał swoją głupotę. Kara powinna byś dolegliwa dla takich ludzi. Po pierwsze powinien być zatrzymany samochód, jako niebezpieczne narzędzie, zagrażające bezpieczeństwu innych osób, po drugie ten kierowca powinien powtórnie przejść cykl szkolenia i egzaminów na prawo jazdy. Jego pojazd, do czasu powtórnego zdania egzaminów, powinien znajdować się na strzeżonym parkingu policyjnym (odpłatnie) dla zapobieżenia jego użytkowania przez tego wariata. Mamy świeży przykład. Zawisza, pomimo utraty prawa jazdy dalej jeździł i spowodował wypadek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX