Niedziele handlowe - listopad 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy 10 listopada to niedziela handlowa? Czy sklepy będą dziś czynne? Jakie zmiany w przepisach dot. niedziel handlowych czekają nas w kolejnym roku? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

10 listopada nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś zamknięte. Warto także pamiętać, że w poniedziałek 11 listopada sklepy również nie będą czynne. Tego dnia obchodzimy Święto Niepodległości, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

W 2019 roku wypadną jeszcze cztery niedziele handlowe - 24 listopada oraz 15, 22 i 29 grudnia. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Zakaz handlu w niedziele. Ile będzie niedziel handlowych w 2020 roku?

Przypomnijmy, że od 2020 roku czekają nas zmiany dotyczące niedziel handlowych. W 2018 roku wypadały one dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. W kolejnym roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej - wypadną one tylko siedem razy w ciągu całego roku. Według przepisów na 2020 rok niedzielami handlowymi będą: ostatnia niedziela w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedna niedziela przed Wielkanocą.

Więcej o:
Komentarze (6)
Niedziele handlowe - listopad 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 5

  Nareszcie jaśnie wielmożny pan UZ zaszczycił nas najnowszą informacją o decyzji ustawy mówiącej o handlowych niehandlowych niedzielach. Od 4:30 czekam na info, zdążyłem już wyprasować spodnie koszulę wyczyścić buty przed pójściem do kościoła!!. Chociaż to wiedziałem, że z zakupów dzisiaj zero( Nie mylić z Ziobro) lecz opróżniłem do końca butelka nervosol którą dokupię w aptece ponieważ ustawa jej nie rusza. Sądzę, że takie opóźnienie w podawaniu stanu faktycznego dot niehandlowych niedziel wystąpił z przyczyn niezależnych od autora artykułu, prokuratury nie będę zawiadamiał.

 • blackthorn

  Oceniono 4 razy 4

  zaraz jadę sprawdzić czy są, tylko skończę śniadanie...

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 4 razy 4

  A czy w grudniowe handlowe niedziele na kasie numer 4 w Auchan będzie pracowała Zuzanna B( Ta która preferuje stringi) Proszę o podpowiedź to i ja kupię sobie męskie, w których chce dokonać świątecznych zakupów.

 • Oceniono 6 razy 4

  Paznokcie u dłoni oraz stóp obgryzione z nerwów, żona włosy wyrwane ze złości, dzieci szok i lament, sąsiedzi awantura oraz wizyta interwencyjna policji i pomyśleć, że to wszystko przed niepracujący poniedziałek handlu. Składam protest!!. Rozumiem święto lecz jak iść po trzeźwemu na uroczystość święta państwowego!!, Ale to przewidziałem- kupię dwie małpki na bazarku 24h i nie ze mną te numery Jakby powiedział Klos do Brunera!!.

 • klm747

  Oceniono 7 razy -3

  wiadomość tygodnia dla żydowskiej nacji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX