Kraków Teatr Bagatela: Oskarżony o molestowanie dyrektor idzie na urlop. "Kampania oszczerstw"

Dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela Henryk Jacek Schoen zadecydował, że idzie na urlop. Pracownice teatru oskarżyły go o mobbing i molestowanie. Schoen twierdzi jednak, że to kłamstwa.

- Dzisiaj doszedłem do wniosku, że idę na urlop. W tym momencie to mnie przerosło, ta kampania oszczerstw (...) Traktuje się mnie w tym momencie jak jakiegoś potwora, mimo że nigdy nie molestowałem ani nie mobbingowałem - w czwartek 7 października w rozmowie z tvn24.pl powiedział Henryk Jacek Schoen.

Na pytanie o to, do kiedy zamierza przebywać na urlopie, dyrektor Teatru Bagatela powiedział, że nie wie. W piątek 8 listopada ma się spotkać z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, który o podejrzeniach pod adresem dyrektora poinformował prokuraturę.

>>> Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Zobacz wideo

Kraków: Mobbing i molestowanie w Teatrze Bagatela? "Całowanie w usta, język w uchu, dotykania"

Przypomnijmy, że o molestowanie i mobbing oskarżyło Henryka Jacka Schoena dziewięć pracownic Teatru Bagatela. Organem nadzorczym placówki jest miasto, dlatego kobiety zadecydowały, że poinformują o sprawie prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Na jego prośbę sporządzono w tej sprawie oficjalne pismo. Majchrowski poinformował o wszystkim prokuraturę, a ta w środę 6 listopada wszczęła w tej sprawie śledztwo. 

Aktorki Teatru Bagatela zarzucają dyrektorowi tej instytucji, że przez lata molestował je i stosował wobec nich mobbing. Długo milczały "z obawy o utratę pracy i reakcję otoczenia". Wspólnie zdecydowały się jednak na interwencję w tej sprawie.

- W moim przypadku było to całowanie w usta, język w uchu, dotykania, propozycje przyjścia do domu, pytania: "kiedy go zaproszę", opowiadanie, co będzie ze mną robił - powiedziała w rozmowie z RMF FM aktorka Alina Kamińska.

Więcej o:
Komentarze (42)
Kraków Teatr Bagatela: Oskarżony o molestowanie dyrektor idzie na urlop. "Kampania oszczerstw"
Zaloguj się
 • yuo7leo9

  Oceniono 10 razy 8

  Co za obrzydliwy typ! Po wąsach widać, że to tzw. konserwatysta i katolik, kryształowy i niewinny, podobnie jak Pięta, Piasecki, Kaczyński, czy jego bogobojna bratanica

 • piskizmiski

  Oceniono 16 razy 6

  najlepsze to ta żona siedząca obok takiego "męża" - jak tutaj. Obraz nędzy intelektualnej, wizualnej i zależności od męża-oblecha. O ile lepiej by wyszła gdyby kopnęła dziada w tyłek i wystąpiła o alimenty i swój majątek. Stary trik prawniczy żona "murem stojąca za mężem", nikt już się nie nabiera. Wzbudza bardziej śmiech niż litość ;)

 • feldkuratkatz

  Oceniono 7 razy 5

  Jak w tym języku nazwać gwałt?
  Ekstremalne objawy serdeczności?

 • jurek4491

  Oceniono 9 razy 5

  Noooooooooooooooooooo i SUPER to tak samo jak Banaś .

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Matoly zawsze insynuuja jakis spisek a takie sprawy sa trudne bo tu chodzi o zaleznosc sluzbowa i poki nie zdecyduje sie wiecej kobiet to siedza cicho bo nie chca sobie rujnowac kariery jednoczesnie unikajac gnoja.
  Podobnie tez gwalty nie zawsze sa zglaszane bo wizja zeznawania o takich rzeczach czy sugestie, ze ona "chciala" czy "prowokokowala" odbiera checi i by nie rozdrapywac tej traumy przez kilka lat procesu. Szkoda, ze jest wiele kanalii co nie rozumieja tego i nie chca rozumiec, pewnie marza by tez sobie pouzywac tak na jakiejs i nie byc skazanym za to....

 • wielokropek12344

  Oceniono 1 raz 1

  Czyżby nastała moda na urlopy ratunkowe?. Pierwszy był młody ksiądz, po nim finansista od burdeliku, teraz dyrektor teatru. Oj kochane Krakusy. Część podesłaliście nam do Wa-wy, część bierze urlopy, czy to początek porządkowania grodu?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 6 razy 0

  Ciekawe,co by te panie powiedziały na molestowanie,gdyby molestowanym był młody i przystojny? Która by takiego uwiodła na zawsze?'Trafił się stary brzydal no i masakra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX