Niedziele handlowe 2019. Czy 10 listopada będziemy mogli zrobić zakupy?

Czy 10 listopada to niedziela handlowa? Czy supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą jutro otwarte? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

10 listopada nie jest niedzielą handlową. Mówią o tym przepisy wprowadzone na mocy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która weszła w życie wiosną ubiegłego roku. Do końca tego roku obowiązuje zasada, która mówi, że niedzielą handlową jest ostatnia niedziela każdego miesiąca (wyjątkiem są kwiecień i grudzień). Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypadnie 24 listopada. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Zamknięte sklepy także w najbliższy poniedziałek. 11 listopada to Święto Niepodległości

Przypomnijmy, że 11 listopada, czyli najbliższy poniedziałek, to dzień wolny od pracy. Oznacza to, że tego dnia sklepy również będą zamknięte. Dzieje się tak z uwagi na wypadające tego dnia Święto Niepodległości. Inaczej niż w zeszłym roku 12 listopada jest dniem pracującym, a sklepy będą czynne.

Więcej o:
Komentarze (37)
Niedziele handlowe 2019. Czy 10 listopada będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • Oceniono 14 razy 8

  Pobieżnie przeleciałem artykuł zaliczający się do" sensacja informacyjna tygodnia" zobaczyłem tabelkę więc sygnował ją UZ, pomimo ,że znam werdykt to jednak przeczytałem pięciokrotnie aby nie zapomniał, gdy żona ,dzieci ,sąsiedzi się przebudzą będę pierwszy który to im przypomni.

 • hunkyyankee

  Oceniono 9 razy 5

  Pisowskie komuchy. Prokurator PRL do trybunału i niedziele bez handlu, jak za komuny.

 • amelie2

  Oceniono 6 razy 4

  Galerie handlowe w których mamy kawiarnie, restauracje, kina, baseny kąpielowe, sale bilardowe, sale fitness i sale zabaw dla dzieci, klimatyzację i dobre parkingi - powinny być w niedziele otwarte. Jeśli KRK uzyskał z pomocą d...a Dudy zgodę władz na zamknięcie galerii, to może zgodzi się na otwarcie galerii po południu (jak we Włoszech). Otwieranie galerii rano i zamykanie po 13-ej mógł wymyślić tylko pisowski cwaniak, który chce wykazać, że ludzie do galerii w niedziele nie chcą chodzić. Różne sklepy wielko powierzchniowe mogą być w niedziele zamknięte, ale jedyne miejsca dla niedzielnego, popołudniowego, rodzinnego wypoczynku w jesienną pogodę (i nie tylko) TO SĄ GALERIE HANDLOWE i one powinny być otwarte. Oczywiście dla żyjącego z dala od cywilizacji elektoratu PISkaczy to jest bez znaczenia.

 • waldrem

  Oceniono 6 razy 4

  Co ta banda solidarnościowo-kościelna jeszcze wymyśli ?

 • lilicziczi

  Oceniono 9 razy 3

  Czekam, aż przywrócą niedziele handlowe. Na myśl, jakie będą jutro tłumy w sklepie (długi weekend), trafia mnie szlag. Każdy pracownik handlu powinien mieć zagwarantowane dwa wolne weekendy w miesiącu (ew. dwa wolne dni niedziela - poniedziałek) i byłoby OK.

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • nowyemeryt

  Oceniono 2 razy 2

  W następnej dekadzie ,kto zniesie durne zakazy handlu , będzie rządził w Polsce.

 • antymemo

  Oceniono 7 razy 1

  Na ten temat wystarczy jedno krótkie zdanie - robienie z tego osobnego artykułu ukazuje geniusz Gazety wogóle, a UZ w szczególności. Czyli redakcyjny SPAM.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX