Pogoda na weekend 9-10 listopada. W sobotę aż 16 stopni na południu kraju

Prognoza pogody na weekend 9-10 listopada. W sobotę czeka nas całkiem sporo rozpogodzeń, ale już w niedzielę w niemal całym kraju przewidywane są opady deszczu.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają na sobotę całkiem wysokie temperatury. Na południu Polski termometry pokażą aż 16 stopni. Niestety już w niedzielę czeka nas ochłodzenie, a temperatury maksymalne osiągną tylko 7-10 stopni.

Pogoda na sobotę 9 listopada. Nawet 15-16 stopni na południu kraju

Dziś najniższa temperatura przewidywana jest dla Pomorza Zachodniego, gdzie będzie około 9 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Zielonej Górze. Najcieplejszy dzień zapowiada się dla mieszkańców województwa podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego, gdzie będzie aż 16 stopni. Równie ciepło, 15 stopni, będzie w Kielcach i Lublinie. W pozostałych regionach termometry pokażą od 11 do 14 stopni.

W sobotę w pierwszej części dnia przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. Pod wieczór dużo chmur pojawi się w zachodniej Polsce. W pozostałych regionach będzie więcej rozpogodzeń. Deszcz może padać w województwach dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Pogoda na niedzielę 10 listopada. Ochłodzenie na koniec tygodnia

Po ciepłej sobocie niedziela będzie zdecydowanie chłodniejsza. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest dla Krakowa, gdzie będzie 10 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w województwach lubelskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Najchłodniej będzie na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim - tam maksymalnie 7 stopni. W pozostałych regionach 8 stopni.

W pierwszej części dnia zachmurzenie duże zapowiadane jest jedynie dla północnych i zachodnich regionów. Koło południa chmurzyć zacznie się także na południu, a w ciągu dnia będzie tak już w całej Polsce. Tego dnia deszcz będzie padać w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim łódzkim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: