Białka Tatrzańska: Wybuch gazu w hotelu. Trzy osoby są ciężko ranne

W hotelu Novobilski w Białce Tatrzańskiej doszło do wybuchu gazu. Poszkodowanych jest sześć osób, trzy z nich są w ciężkim stanie. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej.

Do wybuchu gazu w Białce Tatrzańskiej doszło około godziny 7 rano. Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Białka Tatrzańska informuje, że poszkodowanych jest sześć osób. Dwie z nich mają poparzenia drugiego stopnia, jedna - poparzenia trzeciego stopnia. Na miejscu interweniuje osiem zastępów straży pożarnej. Rannych przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

>>> Policjanci wyprowadzili z domu poparzonego mężczyznę. Kilka sekund później nastąpiła eksplozja

Zobacz wideo

Wybuch gazu w hotelu w Białce Tatrzańskiej. Poszkodowani to pracownicy części gastronomicznej obiektu

Służby ustalają, co było przyczyną wybuchu. Wiadomo, że do wybuchu doszło w części gastronomicznej hotelu Novobilski. Ze wstępnych informacji, jakie przekazał Radiu ZET dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wynika, że wszyscy ranni to pracownicy hotelu.

Budynek jest częściowo uszkodzony. Na miejscu zdarzenia ma pojawić się nadzór budowlany. Jeszcze przed przybyciem strażaków z hotelu ewakuowano ponad 20 osób - informuje RMF FM.

Więcej o:
Komentarze (21)
Białka Tatrzańska: Wybuch gazu w hotelu. Trzy osoby są ciężko ranne
Zaloguj się
 • pies_w_studni

  Oceniono 10 razy 10

  Czyżby znowu zadziałała wrodzona u górali oszczędność i inwencja twórcza? Mój szwagier architekt powiedział kiedyś: "Na Podhalu prawo budowlane się nie przyjęło".

 • gonzoe

  Oceniono 5 razy -1

  I nikt nie pyta kto zapłaci za lot śmigłowcem i sugeruje że powinni byli wykupić dodatkowe ubezpieczenie "jak na Słowacji"? Niesamowite...

 • fakej

  Oceniono 5 razy -1

  "Na miejsce leci LPR"

  Giertych kapitanem?

 • andrzej.duxa

  Oceniono 9 razy -3

  " "Gazeta Wyborcza" podaje, że do wybuchu doszło nieopodal hotelu Novobilski, na nowo budowanej nitce gazociągu. Radio Kraków i Polsat News donoszą z kolei, że gaz wybuchł w hotelowej kuchni"

  dziennikarstwo wyzionelo ducha, poziom zidiocenia siega szczytow

 • awitold4

  Oceniono 18 razy -14

  Wot i skutek polityki antywęglowej. Moja babcia całe życie paliła polskim węglem i przez 80 lat nic nie wybuchło. Oczywiscie za wyjątkiem bomb zrzucanych przez Niemców. Słuchajcie się dalej lewaków i ekooszołomów a wszyscy wylecimy w powietrze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX