Białka Tatrzańska: Wybuch gazu w hotelu. Trzy osoby są ciężko ranne

W hotelu Novobilski w Białce Tatrzańskiej doszło do wybuchu gazu. Poszkodowanych jest sześć osób, trzy z nich są w ciężkim stanie. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej.

Do wybuchu gazu w Białce Tatrzańskiej doszło około godziny 7 rano. Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Białka Tatrzańska informuje, że poszkodowanych jest sześć osób. Dwie z nich mają poparzenia drugiego stopnia, jedna - poparzenia trzeciego stopnia. Na miejscu interweniuje osiem zastępów straży pożarnej. Rannych przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

>>> Policjanci wyprowadzili z domu poparzonego mężczyznę. Kilka sekund później nastąpiła eksplozja

Zobacz wideo

Wybuch gazu w hotelu w Białce Tatrzańskiej. Poszkodowani to pracownicy części gastronomicznej obiektu

Służby ustalają, co było przyczyną wybuchu. Wiadomo, że do wybuchu doszło w części gastronomicznej hotelu Novobilski. Ze wstępnych informacji, jakie przekazał Radiu ZET dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wynika, że wszyscy ranni to pracownicy hotelu.

Budynek jest częściowo uszkodzony. Na miejscu zdarzenia ma pojawić się nadzór budowlany. Jeszcze przed przybyciem strażaków z hotelu ewakuowano ponad 20 osób - informuje RMF FM.

Więcej o: