W Łodzi urodziły się bliźnięta o różnych kolorach skóry. "To może dziwić osoby nieznające się na medycynie"

W szpitalu im. Rydygiera w Łodzi urodziły się bliźnięta o różnych kolorach skóry. Joanna ma białą skórę, a Jason - czarną. Wyjaśnienie jest proste - dziewczynka jest albinoską. Pochodzący z Kamerunu rodzice nie są tym faktem zaskoczeni.

Dzieci urodziły się 28 października. Ich rodzice - mama Feumi Wanji Ornella Diana oraz tata Minkoumou Noumi Alex Franck - pochodzą z Kamerunu i oboje mają ciemną skórę. Jak podaje "Dziennik Łódzki", przyczyna tego, że dzieci mają różny kolor skóry, jest prosta - mała Joanna jest albinoską.

Łódź. Na świat przyszły bliźnięta o różnym kolorze skóry

Według dziennika dzieci o różnych kolorach skóry nie zaskoczyły rodziców, ponieważ dwaj bracia i wujek matki również są albinosami. Także wśród dalszych krewnych ojca zdarzały się takie przypadki.

>>> Jednorazowe pieluchy to śmierdzący problem dla planety

Zobacz wideo

Albinizm przejawia się brakiem pigmentu w skórze i jest przekazywany genetycznie. To cecha recesywna, więc może wystąpić u dziecka, jeśli gen występuje u obojga rodziców. 

Bliźnięta o różnych kolorach skóry to rzadkość, ale nie jest to nic niezwykłego. - To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa - mówi "Dziennikowi Łódzkiemu" dr Janusz Lasota, konsultant oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala im. Rydygiera.

Więcej o: