Małopolska. Śmiertelnie potrącił trzyosobową rodzinę, z którą spędzał wieczór. Jest wyrok

Uprawomocnił się wyrok Rafała R., który śmiertelnie potrącił małżeństwo z 10-letnim dzieckiem. Sprawca i ofiary znali się, tuż przed tragedią spędzali razem wieczór. Mężczyzna trafi do więzienia na 11 lat.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w styczniu 2018 r. w Świdniku (Małopolska) Jak podaje "Gazeta Krakowska", 21-letni R. potrącił 36-letnią kobietę, jej męża w tym samym wieku i ich 10-letniego syna. Rodzina wracała z imprezy, którą organizował w swoim mieszkaniu właśnie 21-latek. Małżeństwo z dzieckiem szło na przystanek autobusowy, gdy wracający ze stacji paliw R. ich potrącił. Był pod wpływem alkoholu i uciekł z miejsca zdarzenia.

Jak opisuje TVN24, ofiary zauważył kilkanaście minut później inny kierowca. Mężczyzna zobaczył nogę 10-latka wystającą ze śniegu na poboczu. Gdy na miejscu zebrało się więcej osób, ktoś wypatrzył kolejne ofiary. Jak mówili świadkowie, siła uderzenia przerzuciła małżeństwo za płot posesji. 

>>> Raport: Dzieci na drogach ryzykują życiem i zdrowiem:

Małopolska. Wyrok za śmiertelnie potrącenie trzyosobowej rodziny

W pierwszej instancji Rafał R. został skazany na 11 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, sąd zobowiązał go także do zapłaty 60 tys. zł grzywny zadośćuczynienia dla rodzin ofiar. Od wyroku odwołali się prokurator i obrońca oskarżonego. Według adwokata kara była niewspółmierna do czynu, z kolei prokurator chciał jej zaostrzenia do 15 lat. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał jednak wyrok, który zapadł w pierwszej instancji. -  Kary mieszczą się w granicach swobodnego uznania sędziowskiego. Sąd wziął pod uwagę okoliczności łagodzące, jak młody wiek oskarżonych, ich niekaralność czy też ustabilizowany tryb życia - mówiła cytowana przez TVN24 sędzia. Obie strony nie wykluczają wniesienia o kasacje do Sądu Najwyższego. 

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu utrzymał też postanowienie dotyczące brata kierowcy, Piotra R. Mężczyznę skazano na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za składanie fałszywych zeznań.

Więcej o:
Komentarze (79)
Małopolska. Śmiertelnie potrącił trzyosobową rodzinę, z którą spędzał wieczór. Jest wyrok
Zaloguj się
 • burn74

  Oceniono 48 razy 30

  To k...a jakaś kpina. 11 lat za 3 życia i ucieczkę z miejsca wypadku ?

 • H2O H2O

  Oceniono 42 razy 30

  Okoliczność łagodząca to młody wiek sprawcy? To co powiedzieć o wieku zabitego dziecka? 10 lat i więcej ten dzieciak już mieć nie będzie... Wysoki Sądzie.

 • swiata.koniec

  Oceniono 33 razy 15

  Dlaczego polskie prawo stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary wobec morderców, którzy jako narzędzia zbrodni używają pojazdu mechanicznego? Chcesz kogoś bezkarnie zabić - poznaj jego drogę do pracy i walnij na przejściu 120 na godzinę. Jeżeli nie byłeś wcześniej karany, dostaniesz 3 lata. Może nawet ci zawieszą, jak zadeklarujesz zarejestrowanie się w UP.

 • kaviar100

  Oceniono 18 razy 14

  Alkohol jest przyczyną wielu tragedii. Czy jazda po pijaku, czy zabójstwo po kłótni i w wielu innych sytuacjach. Żadne kary czy mandaty nie pomogą. Tylko zmiana mentalności Polaków co do alkoholu. Ale raczej to jest nie możliwe skoro już dzieciakom dajemy pić Piccolo. Ucząc ich tym już od dziecka picie "niby" alkoholu. Podświadomie dzieci się tego uczą i sprawnością będą pragnąc sięgnąć po prawdziwy alkohol. Także nasz naród to naród pijaków czy to pod ławką czy w marynarce pijaków jest wszędzie.

 • juma07

  Oceniono 29 razy 13

  gdyby był starszy to co ? zabiłby inaczej? zasłużyłby na dłuższy wyrok... ! sadowa logika, to brak logiki...

 • walkirrr

  Oceniono 20 razy 12

  ale hostię połykał ? Bo jak wypluwał to dodatkowe 25 lat więzienia

 • true_lysander

  Oceniono 17 razy 11

  Czyli za każdego zabitego człowieka, dziecko, ojca i matkę dostał po 3.5 roku. Zabił ich z zimną krwią, wsiadał do auta pijany. Powinien być w związku z tym karany za potrójne zabójstwo z zamiarem ewentualnym.
  Jeżeli w końcu jeden by poszedł siedzieć na dożywocie, z opcją reuckji do 25 lat za dobre sprawoanie, może by to w końcu coś zmieniło. Na razie jest to jasny sygnał: Chcesz kogoś zabić bo go nienawidzisz, bo się z nim rozwiodłeś, bo pożyczyłeś od niego pieniądze i nie chcesz oddać? Wsiadaj do auta i leć... może nawet ie wykryją sprawcy, a gdy wykryją, grozi ci max 12 lat. Co innego, gdy użyjesz rąk i udusisz ofiarę, wtedy dożywocie.
  Gdzie tu logika?

 • uzbadazbesta

  Oceniono 14 razy 10

  60 tysięcy za trzy ludzkie życia? To powinno być kilkaset tysięcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX