23-latek podawał się za radiologa z francuskim dyplomem. Teraz usłyszał zarzuty

23-letni mężczyzna, który próbował zatrudnić się w trzech szpitalach na stanowisku radiologa, usłyszał trzy zarzuty dotyczące posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Radosławowi L. grozi do dwóch lat więzienia lub kara grzywny.

Dziennikarze RMF FM dotarli do informacji, zgodnie z którymi podający się za radiologa 23-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty posługiwania się trzema sfałszowanymi dokumentami. Były to: dyplom uzyskania specjalizacji na studiach lekarskich we Francji, potwierdzenie uprawień do wykonywania zawodu w tym kraju oraz zaświadczenie o praktykowaniu zawodu we Francji. Funkcjonariusze potwierdzili już, że wszystkie dokumenty są podrobione.

23-letni radiolog usłyszał zarzuty posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Chciał się zatrudnić w trzech szpitalach

Śledztwem zajmuje się Prokuratura Rejonowa Poznań-Stare Miasto. Radosław L. na wiosnę tego roku próbował zatrudnić się w dwóch poznańskich szpitalach (im. Franciszka Raszei oraz im. Karola Jonschera). Później pojechał do Warszawy, gdzie został wolontariuszem szpitala pediatrycznego (Dziecięcego Szpitala Klinicznego). W każdej placówce, pochodzący z Grudziądza 23-latek, pojawiał się na dyżurach, gdzie pod okiem starszego personelu miał robić i opisywać badania. W każdym szpitalu szybko wychodziło na jaw, że nie jest on prawdziwym lekarzem.

- Brakowało mu słów z terminologii medycznej, widać było też, że nigdy wcześniej nie trzymał w ręku sondy do badania USG. Miał też braki podstawowej wiedzy z anatomii. Szukał wątroby nie w tym miejscu, w którym ona się znajduje - mówił dziennikarzom RMF FM jeden z lekarzy. 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat lub grzywna. Radosław L. będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Więcej o:
Komentarze (39)
23-latek podawał się za radiologa z francuskim dyplomem. Teraz usłyszał zarzuty
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 16

  Oj tam, oj tam...
  Skoro w tzw. komisji smoleńskiej mogą być za ciężkie pieniądze zatrudniani "specjaliści" od katastrof, którzy tak naprawdę znają się jedynie na piwie z puszek i parówkach, to DLACZEGO nie można tego przenieść tego na niwę służby zdrowia?

  Wszak przykłady ZAWSZE idą z góry :-)

 • sluchaj_bej

  Oceniono 18 razy 14

  Nadaje się na pisowskiego ministra zdrowia.

 • notbremse

  Oceniono 9 razy 7

  "Miał też braki podstawowej wiedzy z anatomii. Szukał wątroby nie w tym miejscu, w którym ona się znajduje - mówił dziennikarzom RMF FM jeden z lekarzy. 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat lub grzywna. Radosław L. będzie odpowiadał z wolnej stopy."

  A stopę będzie umial znaleźć?

 • dk2017

  Oceniono 11 razy 7

  Chłopak bierze przykład z rządu, oni mogą to dlaczego nie on? Wielu nawet matury nie miało, szybko papierki wyrobili, i wielkie mi halo!

 • zigzaur

  Oceniono 5 razy 5

  22 stycznia 1999 sąd krajowy w Lipsku skazał 40-letniego hochsztaplera Gerta Postela za oszustwo, fałszowanie dokumentów i składanie fałszywych zeznań bez przysięgi na 4 lata więzienia. Listonosz z wykształceniem podstawowym uzyskał na podstawie sfałszowanych świadectw stanowisko ordynatora oddziału psychiatrycznego szpitala w Saksonii i pracował tam w latach od 1995 do 1997.

 • aniaq13

  Oceniono 4 razy 4

  PRAWDZIWY problem jest, gdy kompletnych ignorantów i PRAWDZIWYCH szkodników a nawet przestępców tytułuje się "panie ministrze" , panie prezesie ... I muszą to robić wszyscy poważni ludzie.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 8 razy 4

  Piotrowicz posluguje sie dokumentami z PRL'u dotyczacymi jego sluzby w Prokuraturze. Te dokumenty sa gorsze niz podrobione - i co na to sluzby i instytucje polskie?

 • jottsp

  Oceniono 5 razy 3

  chlopak to przypadek dla psychiatry, ale to ze go przyjmowano na staz czy na probe, ze serio traktowano 23-latka "radiologa" i te "dyplomy" duzo mowi o stanie szpitali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX