Niedziele handlowe 2019. Czy 10 listopada sklepy będą otwarte?

W najbliższym czasie, w poniedziałek 11 listopada, czeka nas dzień wolny od pracy. Czy w ramach Święta Niepodległości poprzedzająca go niedziela będzie handlowa?
Zobacz wideo

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. W tym roku niedziela handlowa wypada tylko raz w miesiącu (wyjątkiem jest jedynie kwiecień i grudzień). Kiedy w listopadzie wypada niedziela bez zakazu handlu?

Niedziele handlowe 2019. Czy 10 listopada wypada zakaz handlu?

Chociaż w najbliższy poniedziałek 11 listopada wypada Święto Niepodległości, które jest dniem wolnym od pracy, to niedziela 10 listopada nie jest handlowa. Planując zakupy musimy mieć na uwadze to, że przez dwa dni obowiązuje zakaz handlu. 10 listopada zamknięte będą centra handlowe i duże sklepy takie jak Biedronka czy Lidl. W niedzielę mogą być otwarte jedynie: apteki, cukiernie, restauracje, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, sklepy pełniące funkcję placówki pocztowej oraz sklepy prowadzone przez właściciela lub jego rodzinę. Najbliższa niedziela handlowa wyznaczona została 24 listopada.

Kalendarz niedziel handlowych od 2020 roku

Kolejna zmiana dotycząca terminów niedziel handlowych czeka nas już od stycznia 2020 roku. Od tego momentu centra handlowe i duże sklepy będą mogły być otwarte w niedzielę maksymalnie siedem razy w roku. Handlowa niedziela będzie mogła wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc czy ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o: