Pogoda na dziś - czwartek 7 listopada. Dużo opadów na południu kraju

Pogoda na dziś - czwartek 7 listopada. W niemal całej Polsce przeważać będzie temperatura maksymalna w wysokości 10-12 stopni. Jedynie na północy termometry pokażą od 8 do 9 stopni.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują na czwartek 7 listopada zachmurzenie duże i umiarkowane na południu i północy Polski. W drugiej części dnia pojawi się więcej rozpogodzeń.

Temperatura. Dziś w większości kraju od 10 do 12 stopni

Dziś najniższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest w Szczecinie, Gdańsku i Olsztynie, gdzie będzie maksymalnie 8 stopni. Jeden stopień mniej przewidywany jest w województwie kujawsko-pomorskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia i Opola - tam ma być około 12 stopni. 11 stopni pokażą termometry w województwach łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, małopolskim i śląskim. W pozostałych regionach maksymalnie 10 stopni. W nocy temperatura spadnie do 6 stopni na zachodzie oraz -1 stopnia na Podlasiu.

Pogoda na dziś - czwartek 7 listopada.Pogoda na dziś - czwartek 7 listopada. gazeta.pl

Opady. Intensywne opady deszczu na południu kraju

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane prognozowane jest w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim. W pozostałych regionach przewidywane są duże zachmurzenia. Opady deszczu zapowiadane są w województwach kujawsko-pomorskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim - na południu suma opadów może wynieść do 15 mm. W górach możliwe są także opady śniegu. Wiatr na ogół słaby, jedynie nad morzem silniejsze porywy. W nocy na wschodzie lokalnie pojawi się mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: