O włos od tragedii na S8. "Drogowy szeryf" chciał ukarać kierowcę tira. [NAGRANIE]

Jeden z kierowców jadących drogą ekspresową S8 w kierunku Wrocławia, uwiecznił na nagraniu nieodpowiedzialne zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego. Kierowca samochodu osobowego, który chciał "ukarać" osobę siedzącą za kierownicą ciężarówki, niemal doprowadził do wypadku.
 

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia tego roku, jednak nagranie przestawiające ryzykowne  zachowanie kierowcy osobówki zostało opublikowane w internecie dopiero 4 listopada. Z opisu filmiku wynika, że jadący samochodem osobowym kierowca chciał "ukarać" kierowcę tira, który wcześniej zajechał mu drogę.

Bulwersujące zachowanie kierowcy na S8. Ryzykował życiem, hamując przed tirem

Zirytowany kierowca samochodu osobowego postanowił "zemścić się" na osobie prowadzącej ciężarówkę. Gwałtownie zjechał z lewego pasa na pas awaryjny, przecinając przy tym całą szerokość jezdni, aby wyprzedzić tira na prawym pasie. Następnie znów zjechał na lewy pas i zaczął gwałtownie hamować tuż przed ciężarówką, która wcześniej zmusiła go do wyhamowania.

>>> Czy wiesz, co robić, gdy zdarzy Ci się wypadek drogowy?

Zobacz wideo

Sytuacja uwieczniona na nagraniu nie zakończyła się wypadkiem. Trzeba jednak podkreślić, że kierowca samochodu osobowego ryzykował życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Gdyby kierowca ciężarówki nie zdążył zwolnić, mogłoby dojść do tragedii.

Więcej o: