O włos od tragedii na S8. "Drogowy szeryf" chciał ukarać kierowcę tira. [NAGRANIE]

Jeden z kierowców jadących drogą ekspresową S8 w kierunku Wrocławia, uwiecznił na nagraniu nieodpowiedzialne zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego. Kierowca samochodu osobowego, który chciał "ukarać" osobę siedzącą za kierownicą ciężarówki, niemal doprowadził do wypadku.
 

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia tego roku, jednak nagranie przestawiające ryzykowne  zachowanie kierowcy osobówki zostało opublikowane w internecie dopiero 4 listopada. Z opisu filmiku wynika, że jadący samochodem osobowym kierowca chciał "ukarać" kierowcę tira, który wcześniej zajechał mu drogę.

Bulwersujące zachowanie kierowcy na S8. Ryzykował życiem, hamując przed tirem

Zirytowany kierowca samochodu osobowego postanowił "zemścić się" na osobie prowadzącej ciężarówkę. Gwałtownie zjechał z lewego pasa na pas awaryjny, przecinając przy tym całą szerokość jezdni, aby wyprzedzić tira na prawym pasie. Następnie znów zjechał na lewy pas i zaczął gwałtownie hamować tuż przed ciężarówką, która wcześniej zmusiła go do wyhamowania.

>>> Czy wiesz, co robić, gdy zdarzy Ci się wypadek drogowy?

Zobacz wideo

Sytuacja uwieczniona na nagraniu nie zakończyła się wypadkiem. Trzeba jednak podkreślić, że kierowca samochodu osobowego ryzykował życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Gdyby kierowca ciężarówki nie zdążył zwolnić, mogłoby dojść do tragedii.

Więcej o:
Komentarze (415)
Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy na S8. "Drogowy szeryf" chciał ukarać kierowcę tira [NAGRANIE]
Zaloguj się
 • septyczny

  Oceniono 102 razy 70

  Prosta matematyka. Od momentu jak kierowca ciężarówki włączył migacz i rozpoczął zmianę pasa ruchu, do momentu, w którym w polu widzenia kamery pojawia się BMW mija 6 sekund... Zakładając, ze BMW jechało przepisowo z prędkością 120 km/h to w ciągu tych 6 sekund przejechało 199 metrów... (120000/3600=33,33 i razy 6 sekund = 199,99 m) Czyli jak Kierowca ciężarówki rozpoczął manewr wyprzedzania to BMW było 200 metrów za nim... O jakim zajechaniu drogi tutaj mówimy?

  Wyprzedzenie pasem awaryjnym i hamowanie zostawię bez komentarza...

 • fafik.laciaty

  Oceniono 53 razy 39

  1. Za takie zachowanie kierowca BMW powinien stracić prawo jazdy i to przynajmniej na 5 lat. Widać, że ma problemy emocjonalne, które uniemożliwiają mu prowadzenie samochodów.
  2. Należy stanowczo zakazać wyprzedzania pojazdów ciężarowych przez inne pojazdy ciężarowe. Jedzie król szos prawym pasem z szybkością 84,8 km/h, lewym zaczyna wyprzedzać go cesarz szos z prędkością 84.9 km/h i się tak wyprzedzają kilometrami, bo debil z prawego pasa nie przyhamuje, a palant z lewego musi jechać o te 100 metrów na godzinę szybciej, bo inaczej mu dziecko na raka umrze...

 • kroliklesny

  Oceniono 44 razy 32

  Nieodpowiedzialny balwan. Powinien ochlonac, bez prawka jakis czas.

 • byann

  Oceniono 53 razy 29

  Jak widzę, że TIR mruga do wyprzedzania, a nikt go nie wpuszcza, zawsze zwalniam i mu mrugam, żeby sobie wyprzedził. To TIRy mają jechać prędkością najwolniejszego na trasie?
  Na sto wyprzedzeń między TIRami, może trzy się wlokły przy wyprzedzaniu. Wielka sprawa. Ale dla Januszy-parweniuszy, kupujących niemiecki złom, to już jest zniewaga. Przesiedli się ze szrotu na 10-letnią Bardzo Małego Wacka albo Aj eM Geja i mają się za królów szos.
  Wcale mu nie zajechał drogi, bo ten idiota dojechał kilka sekund później.

 • cozano

  Oceniono 32 razy 26

  Jako wykroczenia nie można takiego zachowania traktować, bo to już jest przestępstwo. Ten bandyta drogowy powinien trafić przed sąd, a wyrok winien być szeroko podawany w mediach, jako ostrzeżenie dla naśladowców.

 • cyreliusz

  Oceniono 21 razy 19

  Gdyby TIR puknal BMW, to BMW by się odbiło od babreiirki
  Po uderzniu kieiwca BMW straciłby kontrolę nad pojazdem
  Następnie BMW zostałoby zmiążdżone przez TIRA.
  KierowcaTIRA mialby niewiekie obrażenia.

 • dlugi48

  Oceniono 29 razy 19

  Nie szeryf tylko zwykły cham. Wiadomo BMW. Tylko on ma prawo wyprzedzać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX