Radom: zamknęli dziecko w pralce i nagrali film. Sąd skazał ich na więzienie

Sąd Rejonowy w Radomiu wydał wyrok w sprawie mężczyzn, którzy dla zabawy zamknęli dziecko w pralce i nagrali film ze zdarzenia. Za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dwuletnim dzieckiem sprawcy zostali skazani na kary pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Jak informuje "Wyborcza", Sąd Rejonowy w Radomiu skazał Adama B. na rok, a Tomasza K. na półtora roku pozbawienia wolności za zamknięcie dziecka w pralce. Są to łagodniejsze kary od tych, których domagał się prokurator. Wyrok nie jest prawomocny.

Wyroki więzienia dla mężczyzn, którzy zamknęli 2-letniego chłopca w pralce

Mężczyźni zostali oskarżeni o znęcanie się psychiczne i fizyczne ze szczególnym okrucieństwem nad niespełna dwuletnim chłopcem. W maju 2018 roku Tomasz K. i Adam B. opiekowali się dzieckiem swojej znajomej. Pod jej nieobecność, wsadzili chłopca do pralki automatycznej i zamknęli go na około minutę.

Nagranie z tego zdarzenia umieścili w serwisie YouTube. Na filmiku widać było płaczące i krzyczące dziecko oraz słychać naśmiewających się z niego dorosłych. Po publikacji nagrania, internauci zawiadomili policję. W wyniku dochodzenia zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku 19-22 lat. Podczas śledztwa funkcjonariusze dotarli też do zdjęć chłopca, który pozuje z włożonym do ust papierosem. Według prokuratury było to narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W listopadzie 2018 roku sąd ograniczył władzę rodzicielską matce chłopca, która zostawiła go pod opieką partnera i dwóch kolegów. Rodzina ma ponadto pozostawać pod nadzorem prokuratora aż do momentu, gdy dziecko osiągnie pełnoletniość.

Więcej o: