Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed silnymi opadami na południu. Prognozowane opady od 30 do 40 mm

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla dziewięciu powiatów w województwie podkarpackim. Zagrożenie będą tam stanowić intensywne opady deszczu.

Z mapy ostrzeżeń meteorologicznych IMGW wynika, że intensywne opady deszczu wystąpią w powiatach jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim, bieszczadzkim, przemyskim, brzozowskim oraz w miastach na prawach powiatu: Krośnie i Przemyślu. Synoptycy prognozują, że w tej części Polski wysokość opadów może wynieść od 30 do 40 mm. Ostrzeżenie to będzie obowiązywać do godziny 12 w dniu 6 listopada.

>>> Ta rafa koralowa czaruje wyglądem. Ale to same śmieci

Zobacz wideo

IMGW ostrzega przed podwyższonym poziomem wód. Wezbrała Odra i San

W związku z intensywnymi opadami deszczu podniósł się poziom wielu rzek. IMGW wydał także ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia, które obowiązują w województwie podkarpackim i zachodniopomorskim. Dotyczą one ujściowego odcinka Odry wraz ze zlewnią Zalewu Szczecińskiego, rzeki San powyżej zbiornika Solina, jej bieszczadzkich dopływów oraz zlewni Wisłoka powyżej Krosna.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia oznacza, że stany wody układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Więcej o: