Styrzyniec. Tragiczny wypadek na przejeździe. Lokomotywa pchała samochód 200 metrów

Na przejeździe kolejowym w miejscowości Styrzyniec doszło do tragicznego wypadku. W poniedziałek samochód wjechał pod nadjeżdżającą lokomotywę. Niestety kierowcy osobówki nie udało się uratować.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24, do wypadku doszło w poniedziałek 4 listopada przed godziną 21. Samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżającą lokomotywę na przejeździe kolejowym w miejscowości Styrzyniec w województwie lubelskim. Auto następnie było pchane przez około 200 metrów.

Samochód wjechał pod lokomotywę na przejeździe kolejowym. 25-letniego kierowcy nie udało się uratować

Niestety nie udało się uratować kierowcy samochodu osobowego, który według serwisu lublin112.pl miał około 25 lat. Na miejscu wypadku pracowali funkcjonariusze z trzech zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe oraz służby kolejowe.

- Zanim lokomotywa wyhamowała, samochód był pchany przez około dwieście metrów. W samochodzie znajdowała się jedna osoba. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji tej osoby poza pojazd - przekazał kapitan Mateusz Maleńczuk ze straży pożarnej w Białej Podlaskiej.

Przejazd, na którym doszło do wypadku ma kategorię B. Oznacza to, że posiada sygnalizatory oraz półrogatki. Prokuratorzy i śledczy ustalają okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzane będzie m.in. to, czy kierowca ominął zapory i wjechał na przejazd, czy półrogatki nie zadziałały prawidłowo. 

Więcej o: