Małopolska: Antyterrorysta i żołnierz WOT podejrzani o wysadzanie bankomatów

Dziennikarze portalu limanowa.in ustalili, że dwie osoby, które usłyszały zarzuty w związku z wysadzeniem bankomatów w miejscowościach Słopnice i Krempachy, to policyjny antyterrorysta oraz żołnierz WOT.

Przypomnijmy, że do wysadzenia bankomatu w miejscowości Krempachy doszło w połowie lipca. Z uszkodzonej maszyny skradziono 33 tys. zł. W Słopnicach bankomat został wysadzony pod koniec sierpnia. Złodzieje wzbogacili się tam o kolejne 30 tys. zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu.

Podejrzani o wysadzanie bankomatów usłyszeli zarzuty. Zastosowano wobec nich dozór policyjny

W sprawie wysadzenia dwóch bankomatów w województwie małopolskim zatrzymano dwóch mężczyzn. W czwartek 24 października osoby te usłyszały zarzuty. Z ustaleń dziennikarzy portalu limanowa.in wynika, że podejrzani to czynny funkcjonariusz małopolskiej policji, który pełni służbę w pododdziale kontrterrorystycznym oraz emerytowany policyjny antyterrorysta, będący obecnie żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

>>> Nieznany mężczyzna okrada czeskie sklepy z...pistacji!

Zobacz wideo

Wobec obu mężczyzn zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policyjnego. Rzecznik komendy wojewódzkiej w Krakowie odmówił dziennikarzom udzielenia informacji na temat tego, czy wobec podejrzanych wszczęto postępowanie wewnętrzne i czy nadal pełnią oni służbę. 

Więcej o: