Kupili gumowe maski i broń. Wynajęli dom, aby więzić w nim ofiarę. CBŚP udaremniło porwanie dla okupu

CBŚP udaremniło porwanie dla okupu. Osoba, która miała paść ofiarą przestępców, była przez nich obserwowana. Bandyci byli przygotowani - wynajęli dom, kupili maski, paralizatory i broń. Zanim jednak wdrożyli swój plan w życie, zostali zatrzymani przez policjantów. Dwóch podejrzanych - Tomasz B. ps. "Kadafi" oraz Dariusz L. - było poszukiwanych listami gończymi.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, z której wynikało, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej przygotowują się do porwania mieszkańca województwa małopolskiego. Po uprowadzeniu przestępcy mieli zażądać okupu. Skrupulatnie przygotowywali się do przestępstwa - wynajęli dom, kupili broń palną, maski, paralizatory i sprzęt elektroniczny. Obserwowali ofiarę, aby poznać jej zwyczaje i cykl dnia.

CBŚP zatrzymało trzech mężczyzn. Dwóch z nich unikało kary więzienia

Policjanci z CBŚP odkryli, że osobami, które przygotowują się do porwania dla okupu, są m.in. dwaj przestępcy poszukiwani listami gończymi. Pierwszy z nich, Tomasz B. ps. "Kadafi", został skazany na 15 lat więzienia za kierowanie największą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Drugi z nich, Dariusz L., został skazany na 14 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ich wspólnikiem miał być Artur G., odpowiedzialny za wynajęcie nieruchomości oraz finansowanie przygotowań do porwania. Materiały zebrane przez śledczych wskazują, że to on był pomysłodawcą całej akcji. 

CBŚP ustaliło, gdzie znajdują się podejrzani. Dariusz L. i Tomasz B. ps. "Kadafi" zostali zatrzymani na terenie województwa małopolskiego, Artura G. zatrzymano na Podkarpaciu. W trakcie przeszukania miejsc, w których przebywali, funkcjonariusze zabezpieczyli kominiarki, maski, rękawiczki, paralizatory, sprzęt elektroniczny, lornetkę, opaski zaciskowe, a także broń palną, noże i siekierę.

Wszyscy trzej podejrzani stanęli przed prokuratorem i usłyszeli zarzuty, m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby. Decyzją Sądu Rejonowego w Katowicach zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań - czytamy w komunikacie CBŚP.

Więcej o:
Komentarze (20)
Kupili gumowe maski i broń. Wynajęli dom, aby więzić w nim ofiarę. CBŚP udaremniło porwanie dla okupu
Zaloguj się
 • 1asz

  Oceniono 15 razy 13

  Jeden z wyrokiem 15 lat, drugi 14 lat hasają po wolności i wpadają przez przypadek. A może to wspólnicy NIKosia ??

 • strach_sie_bac

  Oceniono 24 razy 12

  "Kadafi" za kratkami, czas na "Kaczafiego".

 • cy.nick

  Oceniono 13 razy 7

  Nie wierzę, że udaremnili porwanie w wyniku ROZPRACOWANIA bandziorów.
  Gdzieś ktoś miał do nich o coś żal i dał cynk policji, gdzie znajdują się poszukiwani, a przygotowania do porwania wyszły przy okazji, przypadkowo. W taki scenariusz uwierzę.

  Obecna milicja w porównaniu do dawnej, z czasów 1.komuny, jest o wiele mniej skuteczna i nie jest zdolna (przerasta ich/nie może/nie wolno jej) do czegoś więcej niż rozrzucanie konfetti, pilnowanie schodów do nieba czy willi szefa.

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 14 razy 6

  Jeśli kiedyś zdarzy się tak, że w ten sposób zatrzymają jednego z tych czarnych, kieckowych wykorzystujących dzieci to szacun ale chyba się nie zanosi.

 • majkel33

  Oceniono 12 razy 4

  Brawo Policja - fajnie, że coś się udało zrobić dobrze i na czas :)

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy 3

  Co na to Banaś?

 • zgred151

  Oceniono 8 razy 2

  Fajnie . Skazani na kilkanascie lat wiezienia calkiem spokojnie planuja nowy napad i wcale nie z celi wieziennej a spokojnie sa na wolnosci .

 • dogfood

  Oceniono 6 razy 2

  Zaraz, zostali skazani na 15 lat i jak rozumiem - nie odsiedzieli tego wyroku ?! Dlaczego ?! Gdybym jednak się myliła i jednak odsiedzieli, to czyż to nie jest recydywa ?! Jaki areszt na 3 miesiące..to jest zwyczajna heca!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX