Pili, palili i pobili księdza w kruchcie kościoła - dwóch z nich zatrzymano. Mają po 14 lat

Od niedzieli wieczorem, policja poszukiwała sprawców pobicia księdza, którzy wcześniej pili, palili i oddawali mocz w kruchcie kościoła w Mosinie. Jak się okazało, napastnicy mają po 14 lat.
Zobacz wideo

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował za pośrednictwem Twittera o zatrzymaniu osób, które w niedzielę wieczorem napadły na duchownego w Mosinie w województwie wielkopolskim. Jak się okazało sprawcami są 14-latkowie.

Pili, oddawali mocz, a później uderzyli księdza w kruchcie kościoła - dwie z trzech podejrzewanych osób zatrzymane

W ustaleniu tożsamości sprawców pomogły nagrania z monitoringu zainstalowanego przy kościele oraz zeznania świadków. - Na komisariacie w Mosinie są dwie z trzech podejrzewanych osób. To czternastolatkowie z tej miejscowości. Czekamy na trzecią osobę. Motywy ich działania będziemy teraz wyjaśniać - powiedział w rozmowie z Polsat News podkomisarz Piotr Garstka z wielkopolskiej policji.

W niedzielę 3 listopada po godzinie 21, wierni poskarżyli się wikaremu na osoby, które piły, paliły i oddawały mocz w kruchcie kościoła św. Mikołaja w Mosinie. Duchowny od razu udał się na miejsce, gdzie zwrócił uwagę na ich nieprzyzwoite zachowanie. Wtedy jeden z 14-latków uderzył księdza w twarz. Wikaremu nic poważnego się nie stało, chociaż ma znaczne zasinienia wokół oka. Po napaści, ksiądz od razu złożył zawiadomienie na policję.

Więcej o: