Długoterminowa prognoza pogody. Jaka będzie pogoda w listopadzie?

Po wyjątkowo ciepłym październiku nastąpił wyraźny spadek temperatury, a listopad rozpoczął się chłodno i mgliście. Czy ten miesiąc będzie zimny i deszczowy czy słoneczny i ciepły? Synoptycy mają pewne przypuszczenia.

Z prognozy pogody na portalu AccuWeather dowiadujemy się, że pierwsza połowa listopada 2019 będzie wyraźnie cieplejsza niż średnia historyczna dla tego miesiąca. Prognozuje się, że w dniach 4-13 listopada termometry w Polsce będą wskazywać 10-17 stopni, podczas gdy średnia historyczna wynosi to 5-7 stopni. Synoptycy prognozują, że w ciągu najbliższego tygodnia będzie pochmurno i dość deszczowo. Mimo to możemy spodziewać się licznych przejaśnień.

Prognoza pogody na listopad. Koniec miesiąca będzie deszczowy, wcześniej sporo słońca

Od 13 do 16 listopada możemy spodziewać się temperatury oscylującej w okolicach 10 stopni Celsjusza. Te dni będą pochmurne, wystąpią także przelotne opady deszczu. Kolejny spadek temperatury ma nastąpić 17 listopada. Tego dnia termometry wskażą zaledwie od 2 do 5 stopni. Prognozuje się jednak, że przedostatni tydzień listopada będzie słoneczny. Takie warunki pogodowe będziemy obserwować do 23 listopada.

>>> Każdy z nas przyczynia się do zmian klimatycznych. Czym jest ślad węglowy?

Zobacz wideo

Ostatni tydzień tego miesiąca zapowiada się deszczowo. Synoptycy z AccuWeather prognozują, że temperatura nieco wzrośnie (do ok. 6-9 stopni), jednak od 24 do 30 listopada możemy spodziewać się licznych (również ulewnych) opadów deszczu, a lokalnie także opadów deszczu ze śniegiem. Mapy pogodowe pokazują także, że temperatura spadnie poniżej zera dopiero na początku grudnia.

Przypomnijmy, że opisywana tutaj prognoza pogody to prognoza długoterminowa. Jest ona obarczona dużym błędem i może się wielokrotnie zmienić. 

Więcej o: