Zderzenie ośmiu aut na autostradzie A4. Kilkukilometrowy korek, ruch tylko jednym pasem

Osiem pojazdów zderzyło się wczesnym popołudniem na autorstradzie A4 na wysokości miejscowości Zakrzów. Na miejscu są spore utrudnienia. Jak dowiaduje się portal Gazeta.pl, powstał 8-kilometrowy korek. Ruch odbywa się jedynie prawym pasem.

Do kolizji doszło ok. godz. 12.20 na 436 kilometrze autostrady A4 na wysokości miejscowości Zakrzów w powiecie wielickim. Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zderzyło się osiem pojazdów. Nikt nie został ranny.

Najprawdopodobniej przyczyną kolizji było nagłe zahamowanie jednego z aut, a następnie najeżdżanie pojazdów w tyły samochodów jadących przed nimi. 

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ruch odbywa się prawym pasem, a policja po godz. 13 informowała o ok. ośmiokilometrowym korku. 

Gdyby nie przekroczona prędkość, wielu wypadków i kolizji można byłoby uniknąć. Pokazuje to m.in. nagranie z lipca tego roku. 22-letni kierowca dachował na drodze w Trzciankach:

Zobacz wideo

Akcja "Znicz": 16 osób zginęło, 259 rannych

O północy zakończy się prowadzona od czwartku ogólnopolska akcja "Znicz". Uczestniczy w niej blisko 6 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne, mające na celu zapobieganie wypadkom drogowym. To między innymi piesze patrole policji, mające oddziaływać na wyobraźnię kierowców, by jeździli wolniej i spokojniej. Policjanci podejmują także zdecydowane działania wobec osób, które złamią przepisy.

Do tej pory, od czwartku na polskich drogach doszło do dwustu wypadków, w których zginęło 16 osób, a 259 zostało rannych. Policyjne patrole zatrzymały też blisko 800 nietrzeźwych kierowców.

Więcej o: