Pięciolatek stał samotnie przy brzegu rzeki Kamiennej. Matka i babcia były pijane w domu

Sąd rodzinny zajmie się sprawą pięciolatka, który bez niczyjej opieki znalazł się nd brzegiem rzeki Kamienna. Chłopca zauważyli funkcjonariusze z komendy powiatowej w Skarżysku-Kamiennej. Jak się okazało, mama i babcia, pod których opieką powinno znajdować się dziecko, były pijane.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej przejeżdżali w sobotę przez most na rzece Kamienna, gdy przy linii brzegowej zauważyli stojącego samotnie pięcioletniego chłopca. 

"Fakt, iż w pobliżu nie było żadnej osoby dorosłej, zaniepokoił mundurowych. Policjanci interweniowali, ponieważ miejsce, w którym znajdował się mały chłopiec, było dla niego niebezpieczne" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Skarżysko-Kamienna. Interwencja funkcjonariuszy

Pięciolatek pokazał funkcjonariuszom, gdzie mieszka. Okazało się, że 42-letnia matka chłopca miała w organizmie ok. dwóch promili alkoholu, a jego 66-letnia babcia - niemal promil. Chłopiec i jego siedmioletni brat trafili od opiekę cioci, a sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. 

Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci? Te konkretne wskazówki mogą przydać się w trudnej sytuacji:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (97)
5-latek stał samotnie przy brzegu rzeki Kamiennej. Matka i babcia były pijane w domu
Zaloguj się
 • srv14

  Oceniono 45 razy 41

  To kolejny przykład na to ,że 500+ powinno byc wypłacane w bonach żywnościowych czy też innych za które można kupić ubrania itp skoro jest to dodatek socjalny. W wielu krajach płaci się takimi bonami w sklepach i nie ma problemu tzn problem jest bo za to nie mozna kupic alkoholu

 • marc.pl

  Oceniono 40 razy 40

  Ten 5 letni chłopiec z 500+ nic nie ma ale mamusia i babcia zachwycone PiS. Niestety ale gdy pieniądze trafią do kieszeni patologii to dzieci mają w takich rodzinach gehennę.

 • lcf7519

  Oceniono 41 razy 37

  Takie dziecko warte jest rocznie, chyba 6000zł. Powinni chociaż z tego powodu go pilnować. Za co będą chlali?

 • szabepio

  Oceniono 34 razy 32

  W naszym sklepie osiedlowym na początku miesiąca właściciel kupuje ok 4000 malpek dla bezrobotnych mamusiek 500 plusowych ze slimem w gębie.

 • metaxo

  Oceniono 30 razy 28

  To sukces "programów społecznych" PIS. Suweren nawilża się alkoholem i coraz bardziej pokrywa badziewnymi tatuażami.

 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 26

  Więcej 500+

 • pedro.666

  Oceniono 26 razy 22

  No ale o co chodzi? Zaduszki, nie? W Zaduszki suweren duszkiem... chlup!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX