Zmiażdżone auta, dwie ofiary śmiertelne. Makabryczny wypadek w Sławkowie

Tragiczny wypadek w Sławkowie (woj. śląskie). Dwie osoby zginęły, a dwie są ranne, na miejscu pojawiło się m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Auta zostały zmiażdżone, straż pożarna ratowała zakleszczonych w nich ludzi.
Zobacz wideo

W sobotę w Sławkowie na drodze DK94 doszło do makabrycznego wypadku. Około godz. 14.20 zderzyły się tam dwa samochody osobowe, obydwa auta zostały zmiażdżone, a pasażerowie zakleszczeni w środku.

Na miejscu pojawiły się śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, policja oraz straż pożarna, która pomagała wydostać ludzi z samochodów. Zdjęcia z wypadku zamieścił portal Będzin 112, widać na nim toyotę yaris wbitą w bariery ochronne.

W wypadku zginęły dwie osoby: 70-letnia pasażerka toyoty i 46-letni kierowca BMW X5 - informuje "Dziennik Zachodni". Do szpitala trafiła natomiast 11-latka z bmw i 76-letni kierowca toyoty.

Według wstępnych ustaleń policji, kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu bmw i wtedy doszło do zderzenia.

To niejedyny sobotni wypadek w woj. śląskim. Kilka godzin po tragicznych wydarzeniach w Sławkowie, w Pyrzowicach zderzyły się trzy auta osobowe oraz ciężarówka.

Więcej o:
Komentarze (143)
Sławków. Wypadek na DK94, dwie osoby nie żyją, dwie ranne. Na miejscu śmigłowiec LPR
Zaloguj się
 • frysiu2009

  Oceniono 45 razy 41

  A co ma tu geriatria? Zawsze mam ciarki jak wyjeżdżam z uliczki przy, której mieszkam. Tam gdzie się włączam jest ograniczenie do 50 km/h, jeżeli kolesie jadą do 70-80 jestem w stanie ich zobaczyć - łuk drogi, ale grzeją ponad 100. Jaka jest dopuszczalna prędkość tam gdzie był wypadek?

 • iremus

  Oceniono 35 razy 29

  ........Według wstępnych ustaleń policji, kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu bmw i wtedy doszło do zderzenia......
  Diagnoza postawiona ! Ostateczna !!
  Ciekawe czy auta poruszały się z dozwolona w tamtym miejscu prędkością 70 km/h czy ciut więcej np 140 km/h albo 190 km/h ?
  W Warszawie na ulicy wg wstępnych ustaleń wynikało, że ofiara wtargnęła pod kola. Dopiero na nagraniach monitoringu okazało się, że morderca jechał 130 km/h.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 37 razy 29

  >' kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu bmw i wtedy doszło do zderzenia.'
  A kierujacy BMW X-costam grzał tak, jak to oni potrafią.

 • morgenroth

  Oceniono 38 razy 28

  Po sile uderzenia widać, że BMW > 120-130 km/h. Tam przed każdym skrzyżowaniem stoi 50 albo 70, więc...

 • rozterka47

  Oceniono 23 razy 23

  Wymusił pierwszeństwo ? A z jaką prędkością jechało BMW, jaka jest widoczność przy wyjeździe z podporządkowanej ?

 • boo-boo

  Oceniono 19 razy 19

  Nieźle ten w BMW musiał zapie...ć, że sam zginął, a z Yaris zostały strzępy.

 • tomvxtomvx

  Oceniono 25 razy 19

  Jakby gościu z X5 miał zapięte pasy to by żył a że nie miał to go Yariska uśmierciła!

 • roy-cohn

  Oceniono 18 razy 14

  Zginąć za kierownica X5 to trzeba niezłe zap.ierdalać

 • shtalman

  Oceniono 13 razy 13

  Czekam aż ostatni wolak zgasi światło w tym kraju i wsiądzie do swojej fury, później Niemcy wprowadzą się na ich odwieczne ziemie i nastanie porządek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX