Tygrysy "aż za grzeczne". Zoo podsumowują stan zdrowia zwierząt. "Muszą zebrać tygrysie siły"

"Śpią, najedzone, napojone, spokojne" - tak poznańskie zoo opisuje stan tygrysów, którymi się opiekuje. Z kolei te, które trafiły do Człuchowa, mają być aż za grzeczne. "Niestety martwi nas brak kupy, konsultujemy się ze wszystkimi lekarzami" - czytamy.
Zobacz wideo

Zoo z Poznania i Człuchowa podsumowały, jak czują się tygrysy, które trafiły niedawno pod ich opiekę. Chodzi oczywiście o dziewięć zwierząt, które w fatalnych warunkach były przewożone przez Europę, a ich transport zatrzymali białoruscy pogranicznicy.

Poznańskie zoo o tygrysach: Najedzone, spokojne. Muszą zebrać tygrysie siły

Poznańskie zoo opisuje, że tygrysy są w niezłej kondycji: "śpią, najedzone, napojone, spokojne". "Muszą teraz zebrać tygrysie siły i odzyskać ducha" - czytamy. Części z nich nadano imiona: Merida, Aqua, Samson.

Czytaj więcej: Tygrysy z białoruskiej granicy. Rosjanin, który zorganizował przewóz zwierząt, został aresztowany

Dyrektor Zoo w Poznaniu Ewa Zgrabczyńska przy okazji wspomnienia tygrysów poinformowała, że "siada do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej", by poprawić losy nie tylko tygrysów, ale też innych krzywdzonych i przemycanych zwierząt.

Czuję takie wsparcie od Was Kochani, że damy radę, zmienimy Europę na lepszą dla Zwierząt. No bo kto, jak nie my?

- pisze Zgrabczyńska.

Tygrysy w Człuchowie. "Aż za grzeczne, nie chcą jeść z ziemi. Martwi brak kupy"

O wiele szerzej sytuację swoich podopiecznych opisuje człuchowskie zoo, które przyjęło do siebie dwa tygrysy. Samce "są aktywne, choć jeszcze fizycznie słabe".

Szukają z nami kontaktu, już nam pokazały, że są z cyrku. Są grzeczne, aż za grzeczne. Nie chcą jeść z ziemi, chcą z ręki (podajemy im mięso drewnianym chwytakiem), zaczynają się uśmiechać. Działają schematycznie, cały czas mają wzajemny kontakt, brak agresji, milczą, ktoś skutecznie odebrał im głos.
Niestety martwi nas brak kupy, konsultujemy się ze wszystkimi lekarzami. Dobra wiadomość: jest pierwsza kupa u małego.

- czytamy.

Więcej o: