Tygrysy "aż za grzeczne". Zoo podsumowują stan zdrowia zwierząt. "Muszą zebrać tygrysie siły"

"Śpią, najedzone, napojone, spokojne" - tak poznańskie zoo opisuje stan tygrysów, którymi się opiekuje. Z kolei te, które trafiły do Człuchowa, mają być aż za grzeczne. "Niestety martwi nas brak kupy, konsultujemy się ze wszystkimi lekarzami" - czytamy.
Zobacz wideo

Zoo z Poznania i Człuchowa podsumowały, jak czują się tygrysy, które trafiły niedawno pod ich opiekę. Chodzi oczywiście o dziewięć zwierząt, które w fatalnych warunkach były przewożone przez Europę, a ich transport zatrzymali białoruscy pogranicznicy.

Poznańskie zoo o tygrysach: Najedzone, spokojne. Muszą zebrać tygrysie siły

Poznańskie zoo opisuje, że tygrysy są w niezłej kondycji: "śpią, najedzone, napojone, spokojne". "Muszą teraz zebrać tygrysie siły i odzyskać ducha" - czytamy. Części z nich nadano imiona: Merida, Aqua, Samson.

Czytaj więcej: Tygrysy z białoruskiej granicy. Rosjanin, który zorganizował przewóz zwierząt, został aresztowany

Dyrektor Zoo w Poznaniu Ewa Zgrabczyńska przy okazji wspomnienia tygrysów poinformowała, że "siada do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej", by poprawić losy nie tylko tygrysów, ale też innych krzywdzonych i przemycanych zwierząt.

Czuję takie wsparcie od Was Kochani, że damy radę, zmienimy Europę na lepszą dla Zwierząt. No bo kto, jak nie my?

- pisze Zgrabczyńska.

Tygrysy w Człuchowie. "Aż za grzeczne, nie chcą jeść z ziemi. Martwi brak kupy"

O wiele szerzej sytuację swoich podopiecznych opisuje człuchowskie zoo, które przyjęło do siebie dwa tygrysy. Samce "są aktywne, choć jeszcze fizycznie słabe".

Szukają z nami kontaktu, już nam pokazały, że są z cyrku. Są grzeczne, aż za grzeczne. Nie chcą jeść z ziemi, chcą z ręki (podajemy im mięso drewnianym chwytakiem), zaczynają się uśmiechać. Działają schematycznie, cały czas mają wzajemny kontakt, brak agresji, milczą, ktoś skutecznie odebrał im głos.
Niestety martwi nas brak kupy, konsultujemy się ze wszystkimi lekarzami. Dobra wiadomość: jest pierwsza kupa u małego.

- czytamy.

Więcej o:
Komentarze (153)
Tygrysy "aż za grzeczne". Zoo podsumowują stan zdrowia zwierząt
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 88 razy 76

  Przypominam ze w Polsce morduje die okrutnie dziesiątki tysięcy norek na futra bo obdzieracze ze skory dali łapówkę kościelnej hienie z Torunia a ta skorumpowała PiS i ten wycofał się z zakazu.

 • efi ehad

  Oceniono 63 razy 55

  Szczęściarze, , że Białorusini nie przepuścili i Pani Dyrektor, co ją mafia pisowska chciała wykończyć zaopiekowała się nimi. Brawo poznańskie Zoo

 • pensylwania2

  Oceniono 43 razy 43

  Boże, co te piękne stworzenia musiały przejść, żeby aż tak złamać im psychikę.

 • elenem

  Oceniono 33 razy 33

  Cieszę się że jest lepiej.
  Trzymam kciuki za Tygrysy i opiekunów. Oby się udało.

 • iroman51

  Oceniono 31 razy 29

  Cyrk....kiedy wreszcie ludzie przestaną dręczyć zwierzęta....

 • doradca02

  Oceniono 28 razy 28

  dyr Zgrabczyńska to cudowny człowiek , fascynująca kobieta . Gdyby ktoś chciał panią skrzywdzić - jak owe tygryski - to nie dam . Przygarnę , wikt i opierunek zapewnię.

 • piskizmiski

  Oceniono 34 razy 28

  mam nadzieję, ze powstają reportaże o tej akcji i tygrysach i świat to zobaczy. Zwłaszcza Włosi i Ruscy.

 • krioprezerwacja

  Oceniono 33 razy 25

  Ostatnie zdjęcie cieszy- leży jeden na pleckach co oznacza poczucie bezpieczeństwa. WIem, bo moja psina też tak spała przy nas, można było rozmawiać siedząc obok, a ona właśnie na plecach drzemała:) Tygryski mają mocno rozszerzone źrenice. Od leków? Może to ból? Bo to niekoniecznie brak ostrego światła. Czasami jest to ból właśnie, jak u psów. Proszę, nie zwracajcie ich ruskim. NIE NIE NIE ! NIE dla CYRKÓW !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX