Dwóch policjantów z Gdańska zatrzymanych. Nieoficjalnie: Mieli znęcać się nad bezdomnym

Dwaj policjanci komendy miejskiej w Gdańsku zostali zatrzymani przez BSW i najprawdopodobniej zostaną wydaleni ze służby. Policja wskazuje jedynie, że powodem było dopuszczanie się przez nich "licznych przestępstw". Według nieoficjalnych informacji RMF FM funkcjonariusze mieli znęcać się nad bezdomnym.
Zobacz wideo

Pomorska Komenda Wojewódzka poinformowała w piątek, że dwóch policjantów z KMP w Gdańsku zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy biura spraw wewnętrznych. Do zatrzymania doszło "późnym wieczorem". Policja wprost nie wskazuje, co stało się przyczyną zatrzymania:

Działania podjęte po tym jak okazało się, że obaj zatrzymani dopuszczali się w swojej pracy licznych przestępstw. Czyny, które popełniali są w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie mają one nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant.

Dwóch policjantów KMP w Gdańsku zatrzymanych. Nieoficjalnie: Mieli znęcać się nad bezdomnym

Pomorska KWP zapewnia jednocześnie, że podjęto działania, by wyrzucić obydwu policjantów ze służby. Mężczyźni są na ten moment zawieszeni w obowiązkach i pozostają "w dyspozycji prokuratury". "Za przestępstwa, których się dopuszczali, grożą im także konsekwencje karne" - czytamy w policyjnej notce.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, policjanci mieli znęcać się nad bezdomnym i poniżać go.

Więcej o: