Poznań, tuż obok cmentarza: kierowca po kokainie, a samochód w takim stanie, że koła prawie odpadły

Kierowca po narkotykach, a samochód w takim stanie, że koła prawie odpadły. Taki obrazek przed poznańskim cmentarzem zaobserwowali policjanci zabezpieczający ruch w dniu Wszystkich Świętych. 40-letni mężczyzna został zatrzymany.

Wszystkich Świętych to dla drogówki dzień wytężonej pracy, szczególnie na drogach dojazdowych do cmentarzy. W piątek, w czasie dyżuru obok największego cmentarza na Junikowie w Poznaniu, uwagę szefa tamtejszej drogówki zwrócił dziwnie zachowujący się kierowca białego fiata doblo. Jak wynika z relacji funkcjonariuszy, mężczyzna był również dość pobudzony. 

Po zatrzymaniu kierowcę poddano badaniu narkotestem. Okazało się, że 40-latek był pod wypływem kokainy. Na domiar złego samochód, którym jechał, był w bardzo złym stanie technicznym - koła prawie odpadły.

Trwa policyjna akcja "Znicz"

Policjanci przypominają, że od czwartku w całej Polsce w ramach akcji "Znicz" prowadzone są wzmożone patrole oraz kontrole drogowe. Ponad 5 tysiącom mundurowych pomagają pogranicznicy, żandarmi i strażacy, a także funkcjonariusze straży miejskich i gminnych.

- Żadne święto w ciągu roku nie generuje tak wielkiego ruchu na drodze, jak Wszystkich Świętych - mówi podkomisarz Dawid Marciniak z KGP. Dlatego policja apeluje o bezpieczną jazdę i zachowanie ostrożności oraz czujności. Mundurowi przypominają, że w czasie świątecznego weekendu w wielu miejscach ruchem pokierują policjanci. Wówczas ich komendy są ważniejsze od otaczających znaków drogowych. Uczulają również na możliwe zmiany w organizacji ruchu.

Policja obiecała także bezwzględną walkę z piratami drogowymi. Kontrolowana będzie prędkość, trzeźwość i sposób przewożenia pasażerów. Wszelkie przejawy łamania prawa i stwarzania niebezpieczeństwa mają być ścigane.

Według danych Komendy Głównej Policji, 1 listopada do godziny 18, czyli według najnowszych danych, doszło do 51 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 74 zostały ranne. Funkcjonariusze od czwartku złapali ponad 350 pijanych kierowców. W ciągu pierwszej doby akcji "Znicz" doszło do 75 wypadków, w których życie straciły 4 osoby, a 92 zostały ranne.

W zeszłym roku, jak podaje Komenda Główna Policji, przez cały świąteczny weekend doszło do 425 wypadków, w których zginęło 57 osób, a 528 zostało rannych. Zatrzymano wówczas 1299 kierujących pod wpływem alkoholu.

Tegoroczna akcja "Znicz" potrwa do niedzieli 3 listopada.

Więcej o: