Tragiczny pożar kamienicy w Szczecinie. Znaleziono ciała trzech osób. Jest śledztwo prokuratury

W kamienicy przy ul. Małkowskiego w Szczecinie doszło do pożaru. Nie żyją trzy osoby. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Trzy osoby zginęły w pożarze w kamienicy przy ul. Małkowskiego w Szczecinie. Ogień wybuchł na trzecim piętrze. W jednym z mieszkań znaleziono ciała dwóch osób, ciało trzeciej ofiary znaleziono w lokalu wyżej. To dwie kobiety i mężczyzna w wieku powyżej 50 lat.  

Jak powiedziała w TVP Info Joanna Biranowska-Sochalska z prokuratury okręgowej w Szczecinie, wstępnie mowa jest "o podejrzeniu sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, mającego postać pożaru". Za to przestępstwo prawo przewiduje kara od roku do dziesięciu lat więzienia.

Szczecin. Pożar mieszkania w kamienicy

- Większość mieszkańców kamienicy ewakuowała się sama przed przybyciem straży pożarnej. Pięciu osobom straż pomogła się ewakuować - mówi w rozmowie z Gazeta.pl młodszy aspirant Przemysław Majer, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. 

W pożarze zostały poszkodowane również dwie osoby, które przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. 

Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, oraz policja i służby medyczne. Przyczyna pożaru będzie wyjaśniana po zakończeniu akcji. Ogień został już opanowany. 

Przed kilkoma dniami doszło do pożaru domu Polaków w New Jersey. Na budynek spadł niewielki samolot:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (14)
Tragiczny pożar kamienicy w Szczecinie. Znaleziono ciała trzech osób. Jest śledztwo prokuratury
Zaloguj się
 • no4nwo

  Oceniono 13 razy 7

  Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru. Tym nie mniej sezon grzewczy uważam za zaczęty, ciepła jesień się skończyła. Bida z nędzą, własnej produkcji modyfikacje instalacji elektrycznych, gazowych, chjowe i zepsute, nieserwisowane piecyki, rozmaite garażowe patenty, pożary sadzy w kominie, nieczyszczone instalacje, bez przeglądów, brak wentylacji, zaczadzenia... Tak, jak latem mamy sezon na utonięcia na wyścigi, tak teraz mamy sezon na ofiary pożarów związanych z ogrzewaniem i dogrzewaniem oraz zatrucia tlenkiem węgla. Polackie bezmózgowie tudzież "nikt mi nie będzie mowił, jak mam... itd.". Koledzy w komentarzach wspominają o czujnikach dymu / tlenku węgla i o śmiesznych kosztach takiegoż urządzenia. A co tu mówić o czujniku za 50 zł, skoro tabuny tej polacko-wieśniackiej tępej hołoty, bardziej albo mniej trzeźwej, łażą po ciemku po drogach bez żadnego oświetlenia ani odblasków? Na paczkę fajek albo wino owocowe jednego z drugim wieśniaka stać, ale na kamizelkę odblaskową za 10 zł już szkoda pieniędzy. Bo po co? To jest społeczeństwo specjalnej troski, upośledzone intelektualnie, pozbawione elementarnej wyobraźni i umiejętności myślenia. I ja nie widzę ratunku znikąd. Nie się wszystkich kontrolować i wszędzie "postawić policjanta", żeby pilnował porządku i bezpieczeństwa. A wszelkie kontrole i kary po fakcie, kiedy już zginą ludzie, można sobie w d pę wsadzić. Matka z trójką małych dzieci, trzema córeczkami zginęły w swoim mieszkaniu, bo miały sąsiada - zapijaczonego patola... Można sobie pozgrzytać zębami i czekać na kolejne tragedie.

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 6

  Duch śnięty zstąpił na nich w postaci płomyków ale niestety zhajczył kwaterę

 • lupus.y

  Oceniono 10 razy 6

  Bardzo, bardzo smutne. To było chyba zaczadzenie.

 • szczureks

  Oceniono 12 razy 4

  Czujnik dymu - 50zl
  Niby tanio
  ale to 10 butelek winka dla pisowskiej ciemnoty
  Co jest lepsze - dobre winko czy czujnik ktory by tylko wkurw..... pisowcow?
  Odpowiedz jest bardzo dobrze znana

 • kaaquu

  Oceniono 9 razy 3

  Patola sie po pijaku spalila, a w tvn24 zrobili cyrk, a co gorsza dokument ewy ewart przerwali łajzy :/

 • jachay

  Oceniono 7 razy 3

  Czujniki dymu za 50 PLN!

 • bombullo

  Oceniono 2 razy 2

  Jak nie wysypiska to kamienice…
  Kiedy kolej na kamienice b.akowca w Kroke?

 • mg_40

  Oceniono 7 razy -1

  Ile wypili we świeto? Jes świeto sie pije

 • siemaszko1

  Oceniono 11 razy -3

  komunalne znaczy niczyje - wot i cała prawda pozostali dostaną nowiutkie mieszkania za friko 80 proc. takich pożarów to celowe podpalenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX