Tragiczny pożar kamienicy w Szczecinie. Znaleziono ciała trzech osób. Jest śledztwo prokuratury

W kamienicy przy ul. Małkowskiego w Szczecinie doszło do pożaru. Nie żyją trzy osoby. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Trzy osoby zginęły w pożarze w kamienicy przy ul. Małkowskiego w Szczecinie. Ogień wybuchł na trzecim piętrze. W jednym z mieszkań znaleziono ciała dwóch osób, ciało trzeciej ofiary znaleziono w lokalu wyżej. To dwie kobiety i mężczyzna w wieku powyżej 50 lat.  

Jak powiedziała w TVP Info Joanna Biranowska-Sochalska z prokuratury okręgowej w Szczecinie, wstępnie mowa jest "o podejrzeniu sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, mającego postać pożaru". Za to przestępstwo prawo przewiduje kara od roku do dziesięciu lat więzienia.

Szczecin. Pożar mieszkania w kamienicy

- Większość mieszkańców kamienicy ewakuowała się sama przed przybyciem straży pożarnej. Pięciu osobom straż pomogła się ewakuować - mówi w rozmowie z Gazeta.pl młodszy aspirant Przemysław Majer, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. 

W pożarze zostały poszkodowane również dwie osoby, które przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. 

Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, oraz policja i służby medyczne. Przyczyna pożaru będzie wyjaśniana po zakończeniu akcji. Ogień został już opanowany. 

Przed kilkoma dniami doszło do pożaru domu Polaków w New Jersey. Na budynek spadł niewielki samolot:

Zobacz wideo
Więcej o: