Bełchatów: 13-latek wypluł hostię, włożył do kieszeni i uciekał przed księżmi. Ci wezwali policję

W trakcie jednego z nabożeństw w bełchatowskim kościele doszło w tym tygodniu do nietypowej sytuacji. Jak podaje "Super Express", 13-letni chłopak wypluł przyjętą od księdza hostię i włożył do kieszeni. Sprawa zakończyła się policyjną interwencją.

13-letni chłopak w trakcie mszy w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie miał przyjąć komunię, a następnie wypluć i schować do kieszeni. 

Jak podaje "Super Express", duchowni obawiali się znieważenia hostii, więc na wszelki wypadek wezwali policję. Nastolatek miał tłumaczyć, że wypluł hostię z powodu bólu zęba. Według relacji duchownych, chłopak miał szarpać się i próbować uciec z kościoła, ostatecznie hostię jednak spożył i tym samym nie doszło do profanacji.

Z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie nie udało nam się w piątek przed południem skontaktować. Również na plebanii nikt nie odebrał telefonu. 

Z proboszczem ks. Stanisławem Jaskułą udało się skontaktować "Gazecie Wyborczej". Duchowny potwierdził, że taka sytuacja miała miejsce, odmówił jednak szerszego komentarza. 

Czy Polska jest świeckim państwem? Postanowiliśmy zapytać o to przechodniów:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (1405)
Bełchatów: 13-latek wypluł hostię, włożył do kieszeni i uciekał przed księżmi. Ci wezwali policję
Zaloguj się
 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 269 razy 241

  powie mi ktoś co ten debilny kraj robi w Unii? czy oprócz taniej siły roboczej ma jakieś jeszcze inne walory?

 • wasz.as

  Oceniono 230 razy 206

  Przecież to był zwykły wyrób z piekarni, a nie żadne ciało Chrystusa. Poziom zidiocenia religijnego sięgnął już chyba zenitu.

 • meki_majcher

  Oceniono 142 razy 128

  Księża wezwali policję...
  A nie mogli zastrzelić na miejscu? Broń im się zacięła?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX