Dolnośląskie. Potrącił 11-latkę na pasach i uciekł. Nieoficjalnie: Był pod wpływem środków odurzających

Policja zatrzymała kierowcę, który wjechał rozpędzonym budem w grupę dzieci na przejściu dla pieszych. Mężczyzna uciekł, ale został złapany przez funkcjonariuszy i ostatecznie przyznał się do winy. Dziecko przewieziono do szpitala w stanie ciężkim, ale odzyskało przytomność.

W czwartek wieczorem kierowca busa wjechał w grupę dzieci na przejściu dla pieszych w Borównie (woj. dolnośląskim). Z informacji świadków wypadku wynika, że kierowca zatrzymał się i wysiadł z auta. Nie udzielił jednak pomocy dziecku, a uciekł do lasu i zniknął w okolicy miejscowych kamieniołomów. 

Serwis juzwiesz24.pl opublikował film z monitoringu sklepu z częściami samochodowymi, który mieści się tuż obok miejsca, w którym doszło do potrącenia. Widać na nim, że czwórka dzieci chciała przejść przez ulicę. Dwoje z nich weszło na jezdnię, kiedy nadjechała rozpędzona ciężarówka. Dzieci próbowały uciekać, jednak kierowca zaczął kierować się na przeciwległy pas i uderzył w 11-latkę.

Świadkowie zdarzenia opisywali, że kierowca najpierw uderzył w barierki, a potem w dzieci przebrane w halloweenowe stroje. - Huk był taki, jakby zderzyły się dwa auta. Ruszyliśmy w pościg za busem, ale zniknął nam w lesie - mówi jeden ze świadków w rozmowie z "Dziennikiem Wałbrzych".

 

 - Dziewczynka została w stanie ciężkim przewieziona do szpitala. Na chwilę obecną wiemy, że czuje się lepiej, jest przytomna - powiedziała nadkom. Korościk cytowana przez Polsat News

Nadkom. Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji poinformowała, że kierowca busa został zatrzymany i zostanie przesłuchany. Wiadomo już, że był trzeźwy - pisze Wirtualna Polska. Korościk przyznała, że mężczyzna początkowo nie chciał współpracować ze służbami. Ostatecznie jednak przyznał się do winy.

Z informacji Polsat News wynika, że kierowca był pod wpływem środków odurzających. Spowodowanie wypadku pod ich wpływem to bowiem jeden z zarzutów, które ma usłyszeć. Reporter stacji dowiedział się również, że mężczyzna próbował wprowadzić policjantów w błąd, utrzymując, że krótko przed wypadkiem jego samochód został skradziony i ktoś inny jest odpowiedzialny za potrącenie dziecka. 

 >>> Raport: Dzieci na drogach ryzykują życiem i zdrowiem

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (319)
Dolnośląskie.Potrącił 11-latkę na pasach i uciekł. Nieoficjalnie: Był pod wpływem środków odurzających
Zaloguj się
 • hen-live

  Oceniono 32 razy 32

  Gdzieś wyczytałem że w Polsce jest ochrona życia od poczęcia aż do przejścia dla pieszych.

 • heavy-metal

  Oceniono 46 razy 30

  Na Słowacji każde przejęcie dla pieszych to strefa ograniczenia prędkości do 40km/h. Jest to przestrzegane bo za złamanie tego przepisu jest 400€ mandatu.

 • marywil2012

  Oceniono 46 razy 26

  jak długo jeszcze pisiory? Od 4 lat czeka w zamrażarce ustawa. Najpierw pewien geniusz z senatu po stwierdził, że zmiany w prawie nie są w interesie partii, teraz wy. A ludzie umierają lub cierpią w wyniku wypadków. Na was teraz spoczywa odpowiedzialność za "imposybilizm". Pamiętamy jak prawica, stękała, że państwo dotknięte jest imposybilizmem i jak oni zrobią porządek...
  W tym rzecz, że wasz elektorat jak dostanie po kieszeni za jechanie nieprzepisowe to będzie baaardzo zły, a wy przecież te spółki skarbu państwa musiecie obsadzić i profity ściągać.

 • xyz876

  Oceniono 20 razy 12

  do poniedziałku w wypadkach drogowych zginie około 30 osób, w większości pieszych, tylko buty po nich zostaną, wesołych świąt

 • franiux

  Oceniono 14 razy 8

  Wszędzie ten głupi naród w komentarzach broni kierowcy bandyty, ciekawe czemu. Pewnie dlatego że sami tak jeżdżą.
  NIC go nie usprawiedliwia. Jest 100% winny. KONIEC.

 • lukki69

  Oceniono 18 razy 6

  Zróbmy jak w Holandii...pieszy i rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo...kierowca ma stosować ograniczenia i wypatrywać pieszych i rowerzystów a nie na odwrót....zapłaci "kubica" 5000 pln to się nauczy kultury i szacunku do innych...

 • kukunapniu

  Oceniono 6 razy 6

  "kierowca busa został zatrzymany i zostanie przesłuchany"

  Kierowca za szczególne zasługi w dzielnej w walce halloween
  zostanie nominowany przez Dudę do nagrody Orła Białego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX