Śmierć Magdaleny Żuk. Prokuratura otrzymała z Egiptu przetłumaczone dokumenty z dochodzenia

Polska prokuratura otrzymała przetłumaczone dokumenty z Egiptu na temat śmierci Magdaleny Żuk. Większość z nich ma być zbieżna z dotychczasowymi ustaleniami śledczych z Jeleniej Góry.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze poinformowała, że otrzymała przetłumaczone dokumenty prokuratury z Egiptu w sprawie Magdaleny Żuk. Polka zmarła pod koniec kwietnia 2017 roku i od tamtego czasu trwa ustalenie, co doprowadziło do tragedii. 27-latka poleciała do kurortu Marsa-Alam, ale ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafiła do szpitala w Port Ghalib. To tam miała wyskoczyć z okna i w związku z odniesionymi obrażeniami została przeniesiona do szpitala w Hurghadzie, gdzie zmarła.

Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik jeleniogórskiej prokuratury Tomasz Czułowski, to, co wysłano z Egiptu jest w dużej mierze zbieżne z dotychczasowymi ustaleniami polskich śledczych.

Śmierć Magdaleny Żuk. Przyczyną nieszczęśliwy wypadek

- Pozyskane dowody wskazują, że wobec Magdaleny Ż. nie stosowano przemocy, do jej śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie, a była ona efektem nieszczęśliwego wypadku - mówił Czułowski, cytowany przez PAP. Dokumenty z Egiptu dotarły do Polski w maju tego roku, ale dopiero teraz je przetłumaczono.

W 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, informując o postępie śledztwa w sprawie Magdaleny Żuk, pisała m.in.:

Przeprowadzone w toku postępowania przygotowawczego dowody nie wykazały, aby wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc o podłożu seksualnym lub jakakolwiek inna. Nie stwierdzono również, aby mogła ona paść ofiarą procederu handlu ludźmi. Przeprowadzone dotychczas dowody wskazują, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny Ż. były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości.

Z kolei jeszcze we wrześniu tego roku dziennikarze "Interwencji" Polsat News dotarli do dokumentów, z których wynika m.in., że kobieta była pod wpływem narkotyków. Miały być to substancje z grupy khat.

Więcej o: