Prognoza pogody na tydzień [4-10 listopada]. Czeka nas deszczowy początek tygodnia

Prognoza pogody na tydzień 4-10 listopada. Początek kolejnego tygodnia zapowiada się bardzo deszczowo. Od czwartku jednak można liczyć na miejscowe rozpogodzenia.
Zobacz wideo

Według wstępnych prognoz pierwsze dni nowego tygodnia będą bardzo deszczowe. Od czwartku przewidywane są jednak częściowe rozpogodzenia. Brak jakichkolwiek opadów deszczu zapowiadany jest dopiero w niedzielę.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Deszczowy początek tygodnia

W poniedziałek najniższa temperatura zapowiadana jest w województwie podlaskim, gdzie ma być 11 stopni oraz mazowieckim i świętokrzyskim, gdzie będzie około 12 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Podkarpacia - tam około 17 stopni. W pozostałych regionach od 12 do 16 stopni. 4 listopada przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Dodatkowo w całej Polsce pojawią się opady deszczu. We wtorek, mimo że czeka nas więcej rozpogodzeń, nadal dominować będzie deszcz. Przelotne opady przewidywane są ponownie w całej Polsce, a zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Tego dnia termometry pokażą od 9 stopni w Wielkopolsce do maksymalnie 15 stopni na Podkarpaciu.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. W następnych dnia pogoda będzie zmienna

W środę deszcz prognozowany jest w województwach pomorskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim. W pozostałych regionach możliwe są rozpogodzenia. Będzie jednak trochę chłodniej: od 8 do 13 stopni. W czwartek mieszkańcy całej Polski odpoczną od deszczu. Tego dnia zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo i temperatury w granicach od 6 stopni na wschodzie od 16 stopni na południowym-zachodzie kraju. W piątek Polska podzieli się na pochmurny wschód i bardzo słoneczny zachód. Opady deszczu na ten dzień przewidywane są w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Temperatury wyniosą maksymalnie od 7 stopni na Mazurach i Podlasiu do 15 stopni w Rzeszowie i Zielonej Górze.

Pogoda na weekend. Zapowiada się bardzo słoneczna niedziela

W sobotę pochmurno i deszczowo będzie w województwach dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim. W niedzielę jednak słoneczna pogoda prognozowana jest już dla wszystkich województw. W weekend najchłodniej będzie ponownie na północy Polski, gdzie zapowiadanych jest 9-10 stopni. Najcieplejszy koniec tygodnia czeka mieszkańców południa kraju, gdzie będzie około 14-15 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: