"Press": Łukasz Sitek odchodzi z TVP. Decyzja zapadła po wyroku za znieważenie funkcjonariuszy

Łukasz Sitek po wyroku za awanturę w pendolino nie wróci już do TVP - poinformował "Presserwis". Mężczyzna znieważył policjantów i SOK-istów, za co skazano go na grzywnę, odszkodowanie i pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Jak informowaliśmy w środę, pracownik TVP Łukasz Sitek został skazany na pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 4,5 tys. zł grzywny za znieważenie policjanta, kierownika pociągu i funkcjonariuszy SOK. Ma też zapłacić czterem poszkodowanym osobom po dwa tysiące złotych. Wyrok nie jest prawomocny, Sitek zapowiedział apelację.

Chodzi o sytuację z marca 2018 roku, kiedy Sitek jechał bez biletu pociągiem z Gdyni do Krakowa. Próbował wówczas kupić bilet od kierownika pociągu, ale chciał zapłacić 10 zł, a nie normalną cenę, czyli 170 zł. Gdy nie chciał opuścić pociągu, interweniowała policja i Straż Ochrony Kolei. Mężczyzna był agresywny, był pod wpływem alkoholu i powoływał się na pracę w mediach. Sitek miał nazwać funkcjonariuszy, m.in. "pedałami" i "ciotami" oraz kazał im sobie "obciągnąć" i "possać".

Łukasz Sitek nie wróci do TVP

Z informacji "Presserwisu" wynika, że po środowym wyroku zapadła decyzja o tym, że Sitek odchodzi z TVP. Nie uściślono, czy była to decyzja wspólna czy też Telewizja jednostronnie rozwiązała z nim umowę.

>>> Były członek KRRiT: Prezydent Adamowicz nie był pierwszym atakowanym przez TVP w taki łajdacki sposób

Zobacz wideo

Sitek był zawieszony w TVP po publikacji "GW" na temat awantury w pendolino, ale wrócił po miesiącu do pracy w regionalnej TVP - w marcu 2018 roku już współprowadził jeden z programów. Sitek zasłynął tworzeniem stronniczych sond dla TVP Info czy też "pogoniami" za politykami opozycji. Aktualnie pracuje w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i jest dziennikarzem w redakcji publicystyki, nie pojawia się na wizji.

Więcej o:
Komentarze (64)
"Press": Łukasz Sitek odchodzi z TVP. Decyzja zapadła po wyroku za znieważenie funkcjonariuszy
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 27

  Do zbrojeniówki idzie się sprawdzić czy w bankowości. Takiego fachurę chyba pisiory nie odeślą w niebyt. Musi się gdzieś przytulić. Do jakiegoś chlewiku!

 • true_lysander

  Oceniono 24 razy 22

  On jest też współwinny morderstwa Adamowicza.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 19

  Od kiedy to qrskiemu przeszkadza zatrudnianie palantów w tv? Najlepszy dowód że on sam nadal tam pracuje.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 17 razy 15

  Czy on obsługiwał w TVP akcję "Różaniec do granic"?

 • jagger_lodz

  Oceniono 17 razy 13

  czy nie powienien byc zwolniony dyscyplinarnie, jako ze wszystko rozegralo sie w podrozy sluzbowej?. Alkohol, burda, naruszenie nietykalnosci funkcjonariusza itd...

 • magda_breslau

  Oceniono 12 razy 12

  Geby PiSowskiej Moralnej Rewolucji.

  ZOMO Duda chcial Bic Walese, ktory ma chyba 80 lat. Tarczynski chcial bic Mikke, ktory tez jest podstarzalym klaunem. Sitek jest mocny tylko na zone, ktora tlukl. Kiedy spotka milicjanta sil wystarcza mu juz tylko na wrzaski i propozycje seksu.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 11 razy 11

  Większość gadaczy z gadzinowej TVPiS, powinna wylecieć na zbite mordy, za obrażanie inteligencji widzów.

 • arreis65

  Oceniono 10 razy 10

  ale sitek jako głupie i aroganckie chamidło jak najbardziej się nadaje do pissofskiej choojwizji !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX