Wawer. Atak nożownika w szkole: 15-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu 25 lat więzienia

15-letniemu Emilowi B. postawiono zarzut zabójstwa po tym, jak w maju tego roku, śmiertelnie ranił starszego o rok kolegę. Prokuratura zawnioskowała o zastosowanie aresztu wobec nastolatka.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, nastolatek już na etapie przedprokuratorskim nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu. Odmówił także składania zeznań. Mimo tego prokuratorzy przedstawili mu zarzut zabójstwa.

15-letni nożownik, który zaatakował ucznia w szkole w Wawrze, usłyszał zarzut zabójstwa

Dodatkowo śledczy zdecydowali się na wniosek o areszt, co nie jest zbyt częstą praktyką wobec tak młodych sprawców. Prokuratorzy obawiają się jednak, że Emil B. pozostając na wolności mógłby wpływać na świadków. Młodociany Emil B. będzie sądzony jak osoba dorosła, za zabójstwo grozi mu maksymalnie 25 lat więzienia (wobec nieletnich sprawców sąd nie może zastosować kary dożywotniego pozbawienia wolności).

10 maja w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze zamordowany został jeden z uczniów. 15-letni Emil B. tego dnia przyszedł do szkoły z nożem. Między nim, a ofiarą doszło do kłótni, a później bójki, podczas której zadane zostały śmiertelne ciosy. Zdarzenie to miało miejsce podczas przerwy na szkolnym korytarzu. Mimo szybkiej pomocy zaatakowanego chłopca nie udało się uratować. Powodem kłótni chłopców miał był dług zaciągnięty na narkotyki lub dopalacze. Policja powołała do wyjaśnienia okoliczności zbrodni specjalną grupę. Sprawca po ataku przebywał w schronisku dla nieletnich. W sprawie zabójstwa zatrzymano w maju łącznie pięć osób w wieku od 14 do 15 lat, jednak tylko Emil B. usłyszał zarzut. 

Więcej o:
Komentarze (16)
Wawer. Atak nożownika w szkole: 15-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu 25 lat więzienia
Zaloguj się
 • qwertura

  Oceniono 7 razy 7

  To nie gimnazja były złe, tylko złe są niektóre małolaty. Bez względu na to, czy chodza do gimnazjum, czy do podstawówki.

 • 33qq

  Oceniono 13 razy 5

  Załóżmy, że bandziorek dostanie 15 lat, że wyjdzie po 15-tu. Wyobrażacie sobie jaka to będzie bestia? 30letni zdemoralizowany osiłek. Chyba nie ma dobrych rozwiązań w takich sytuacjach.

 • koment22

  Oceniono 11 razy 5

  I bardzo dobrze, niech ćwiczy obciąganie na bananie, bo w pierdlu będzie miał niezłe branie.

 • wiceherszt

  Oceniono 13 razy 3

  Niezależnie od tego, jaki wyrok dostanie, będzie bombą zegarową ustawioną na czas wyroku albo... do pierwszej przepustki. Ten człowiek jest już i tak zdemoralizowany a w poprawczaku i zakładzie karnym nauczy się tylko, jak być jeszcze okropniejszym bandziorem i bezwzględniejszym mordercą.

  Po wyjściu, niezależnie od tego, kiedy ono nastąpi, będzie potrafił tylko to. I tym się zajmie, aż w końcu kogoś zabije. Należałoby go powiesić albo nasłać "masowego samobójcę", ale powiesić się go nie da, bo zadbała o to armia Piotrusiów Panów z tego samego worka, z której wywodzą się wszyscy miłośnicy brodatych "uchodźców" z nożami w zębach a "masowy samobójca" to przywilej ludzi dysponujących niebezpieczną wiedzą.

  W takim wypadku można liczyć jedynie na to, że po wyjściu zdoła się zaćpać albo zachlać jeszcze przedtem, zanim kogoś zamorduje, za pieniądze pochodzące ze "zwykłych" kradzieży...

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 9 razy 3

  zutylizować śmiecia

 • tene.brae

  Oceniono 2 razy 2

  Rachunek: 15 + 25 = 40 lat. Gdy wyjdzie nie będzie znał innego świata jak ten za kratkami. Zabije ponownie i dostanie dożywocie. Wróci do swojego środowiska naturalnego.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 8 razy 2

  Taaa, "dług narkotykowy", jasne. Ofiara była muzułmaninem, a ten bandzior to klasyczny przedstawiciel pokolenia JP500+.

 • oldthor

  Oceniono 27 razy -27

  będzie sie tłumaczył, że synowi Bodnara (RPO) wolno nożem, a dlaczego jemu nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX