Wielkopolska. Oferowała pracę chałupniczą. Brała 12,50 zł za koszty przesyłki. Uzbierała 30 tys. zł

Policjanci z Piły zatrzymali 34-letnią kobietę, która oferowała przez internet pracę chałupniczą. Prosząc swoich potencjalnych współpracowników o przesłanie 12,50 zł na wysyłkę długopisów do składania, zebrała w sumie 30 tys. zł. Oszukała w ten sposób 2,5 tys. osób.

34-latkę zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Funkcjonariusze odkryli, że mieszkanka gminy Miasteczko Krajeńskie prowadzi nielegalny internetowy biznes.

Piła. 34-letnia kobieta przez dwa lata "zarabiała" na oszustwach 

Na jednym z portali internetowych 34-letnia kobieta poszukiwała osób, które chciałyby pracować chałupniczo, składając długopisy. Gdy zgłaszał się do niej ktoś zainteresowany ofertą, prosiła go o przesłanie 12,50 zł na pokrycie kosztów przesyłki pierwszej partii długopisów do składania. Po wysłaniu pieniędzy na wskazane konto kontakt się urywał, a do współpracy nigdy nie dochodziło. 34-latka oszukała w ten sposób co najmniej 2,5 tysiąca osób, choć może być ich znacznie więcej.

>>> Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wykorzystywał metodę "na wnuczka"

Oszustka działała w ten sposób przez dwa lata. W tym czasie zebrała w sumie 30 tysięcy złotych. Gdy ją zatrzymano, przyznała, że zarabiała w ten sposób "średnią krajową pensję". Kobieta była wcześniej karana za oszustwa. Grozi jej kara więzienia do 8 lat.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wielkopolska. Oferowała pracę chałupniczą. Brała 12,50 zł za koszty przesyłki. Uzbierała 30 tys. zł
Zaloguj się
 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 21 razy 17

  "Piła. 34-letnia kobieta przez dwa lata "zarabiała" na oszustwach"

  Warszawa, Ministerstwo Finansów: dwóch wiceministrów finansów wyłudziło 5 mln zł (słownie pięć milionów zł) ze skarbu Państwa w ramach walki z mafiami VAT-owskimi.

 • wiceherszt

  Oceniono 13 razy 11

  Teraz pewnie pójdzie siedzieć. Za głupotę. Kilka tysięcy przelewów po 12,50 z miejsca wywołuje alarm w każdym banku, bo one chętnie wypiorą miliardy ale takie ochłapy bezlitośnie zgłaszają na policję jako potencjalne wyłudzenie. Do tego szwindel strasznie łatwo namierzyć, więc policja (po rozpoznaniu operacyjnym, czy przekręciarz nie jest skoligacony z kimś ważnym) ochoczo rusza do boju, gdyż taki delikwent zazwyczaj siedzi w jednym miejscu i pilnie gromadzi na siebie materiał dowodowy, przy czym ryzyko, że do halabardników otworzy ogień albo w inny sposób im zagrozi jest zerowe.

  Bezmyślna kobiecina. Znacznie lepiej zarobiłaby jadąc do Danii na jakiś zmywak czy w ogóle na "Zachód". Oczywiście, trzeba by było popracować, ale i kasa większa i nieunikniona wizyta kulsonów nie grozi. Szkoda tylko, że teraz będę ją musiał utrzymywać z podatków. Naprawdę należałoby rozważyć przywrócenie dybów i chłosty na goły tyłek, gdzie transmisja i reklamy pokrywają koszty sądowe i operacyjne :)

 • koment22

  Oceniono 6 razy 6

  Za 1250 zł miesięcznie do paki na 8 lat - no zbyt inteligentna to ona nie jest.

 • mlynek_999

  Oceniono 7 razy 5

  Numer na skręcanie długopisów jest znany od conajmniej 30 lat. W jaki sposób ludzie się jeszcze na to łapią?

 • 0.shary

  Oceniono 2 razy 2

  Do skręcania przecież są lepsze długoPISy.

 • ofiarawlasnychslabosci

  Oceniono 6 razy 2

  Przedsiebiorczosc w tym kraju jest tlamszona przez policyjny aparat panstwa

 • starczypl

  Oceniono 1 raz 1

  to był słup. Wiadomo, że za tym biznesem stał Adrian, ksywa "Długopis"

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 13 razy -3

  a kto ukarze idiotów, co posyłali kasę??????????

 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy -3

  Skąd wiadomo, że oszukała? Może składanie długopisów po 12,5 zł za godzinę będzie odbywać się w życiu pozagrobowym i jest to nieweryfikowalna kwestia wiary podlegająca ochronie uczuć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX