Słupsk. Jest zawiadomienie do prokuratury ws. liczenia głosów. "Komisja była zmęczona"

W jednej z komisji obwodowych w wyborach do Senatu w Słupsku mogło dojść do błędnego liczenia głosów - uważają władze miasta. Po sprawdzeniu kart okazało się, że kandydaci mają zamienione wyniki. Błąd mógł wynikać ze "zmęczenia" osób w komisji.
Zobacz wideo

Prezydentka Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka zawiadomiła prokuraturę ws. błędu w wynikach wyborów do Senatu w komisji obwodowej nr. 5. Jak podaje Radio Gdańsk, po sprawdzeniu kart okazało się, że kandydaci KO i PiS mieli zamienioną liczbę głosów. 

Kazimierz Kleina z KO uzyskał ich 800, a Dorota Arciszewska-Mielewczyk z PiS - 400. Jednak w protokole podano odwrotny wynik. 

Danilecka-Wojewódzka powiedziała, że najprawdopodobniej doszło do pomyłki, ponieważ "komisja była zmęczona, obwód bardzo duży, głosów do liczenia bardzo wiele". Jednak zgodnie z procedurą prezydentka miasta musiała zgłosić to do prokuratury. 

Błąd nie miał wpływu na wynik wyborów. 

PKW zaopiniowała 107 protestów wyborczych

W środę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz poinformował, że dotychczas Komisja zaopiniowała 107 protestów wyborczych. O opinię do PKW zwrócił się Sąd Najwyższy.

Kozielewicz powiedział, że dotychczas w żadnym ze stanowisk Komisji "nie zawarto poglądu, iż protest zasługuje na uwzględnienie". - Na przykład mamy dużą grupę protestów związanych z kampanią w mediach - mówił. Sędzia przypomniał, że Sąd Najwyższy dwukrotnie w przeszłości wypowiadał się, iż czas prowadzenia kampanii wyborczej w mediach nie wchodzi w obszar protestów wyborczych. Dodał, że protest dotyczy przebiegu głosowania i ustalenia wyniku wyborów.

Do Sądu Najwyższego wpłynęło w sumie ponad 200 protestów wyborczych. Do Państwowej Komisji Wyborczej do zaopiniowania przekazano około 180.

Więcej o:
Komentarze (32)
Słupsk. Jest zawiadomienie do prokuratury ws. liczenia głosów
Zaloguj się
 • hi2per

  Oceniono 24 razy 22

  Do boju tow. Terlecki. Szczekaj teraz przed kamerami, że komisja wcale nie była zmęczona. Że dostarczony im cysternę kawy oraz 100kg koksu, więc wynik jest prawidłowy, lecz przy okazji trzeba będzie sprawdzić inne komisje gdzie przegrał kandydat PiS'u.

 • hamsterx

  Oceniono 21 razy 21

  Czy w Słupsku tez znajdzie się tak przychylny pisiorom prokurator
  jak ten od srebrnego kryształu?

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 22 razy 20

  No i kto tu fałszował? PiS wyznaje zasadę, że jak złapią za rękę trzeba krzyczeć "łapcie złodzieja" dlatego składają te protesty wyborcze.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 19 razy 17

  Zmęczona może być posłanka coś tam, coś tam. Zmęczony może być kierowca melexa Karski. Zmęczony może być kryształowy Marian oo wieczornym odmawianiu różańca w domu pielgrzyma z panienkami. Zmęczony bywa feldmarszałek pigmej z Żoliborza, po nocnym kibicowaniu zawodnikom rodeo.

  Zmęczenie, rzecz straszna.

 • dyskootantka

  Oceniono 17 razy 13

  Ciekawe, ile jeszcze takich "zmęczonych" komisji było. Może okazałoby się, że wynik wyborczy byłby dużo lepszy dla opozycji. Bo nie chce mi się wierzyć, żeby większości narodu odpowiadała republika banasiowo-kościelna.

 • piotras01

  Oceniono 13 razy 11

  Zobaczcie, tylko w wynikach do senatu się komisja pomyliła.

 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 13 razy 11

  I komu tutaj ufać? Ile jeszcze w tym kraju jest komisji które się pomylily źle wpisały i na dodatek tego nie zauważyły?

 • jtby

  Oceniono 14 razy 10

  Dziwna zamiana, zwłaszcza, że ponoć w każdej komisji pił jakiś pisdolec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX