Pogoda na Wszystkich Świętych. W dzień nie więcej niż 9 stopni, rano trudne warunki dla kierowców

Pogoda. Już jutro, czyli 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Jaką pogodę prognozują synotycy? Mapy pogodowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazują, że jutrzejszy dzień będzie słoneczny, ale dość zimny.
Zobacz wideo

Meteorolodzy z IMGW prognozują, że we Wszystkich Świętych w najzimniejszych tego dnia Suwałkach i Zakopanem termometry wskażą maksymalnie 5 stopni, z kolei w najcieplejszym Wrocławiu i Opolu 9 stopni. Przewiduje się także, że 1 listopada zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Najwięcej słońca zobaczymy na południu kraju - w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Kierowcy powinni zdjąć nogę gazu

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że szczególną ostrożność powinni zachować jutro kierowcy. Rano lokalnie występować będą mgły, które ograniczą widzialność do 200 metrów. W połączeniu ze wzmożonym ruchem samochodowym będą one zwiększać ryzyko kolizji i wypadków. Meteorolodzy prognozują także porywisty wiatr na Przedgórzu Sudeckim i krańcach zachodnich. W pozostałej części kraju wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Więcej o: