Lekarz znany z kwestionowania szczepień ukarany przez sąd lekarski. Antyszczepionkowcy protestują

Hubert Czerniak, lekarz znany z forsowania teorii dotyczących szkodliwości szczepień i spisków koncernów farmaceutycznych, został ukarany przez sąd lekarski. Przez rok nie będzie mógł wykonywać zawodu. Przed Okręgową Izbą Lekarską w Łodzi w jego obronie demonstrowali antyszczepionkowcy. Głos zabrała również Justyna Socha, prezeska stowarzyszania STOP NOP.
Zobacz wideo

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi wszczął wobec Huberta Czerniaka postępowanie pod koniec 2016 r. po serii publicznych i medialnych wypowiedzi, w których lekarz kwestionował on obowiązujący kalendarz szczepień.

Hubert Czerniak: ktoś wynaradawia Polskę

Czerniak przekonywał wielokrotnie, że szczepionki są szkodliwe dla dzieci - i że cały naród padł ofiarą medycznego spisku mającego na celu osłabienie go. 

- Jest przygotowywane wszystko, żeby ten naród wynarodowić. Chore dzieci nie będą stanowiły mocnego kręgosłupa narodowego. (…) A skąd się biorą te autystyczne dzieci? W 2025 r. ponad połowa populacji chłopców będzie autystyczna

- to jedna z jego bulwersujących wypowiedzi, krążąca po YouTube. Jest ich o wiele więcej, lekarz forsuje w nich przekonanie o szkodliwości szczepionek.

Wypowiedzi lekarza, znanego jako "guru antyszczepionkowców" nie pozostały bez echa. Sąd lekarski uznał, że lekarz z Opoczna jest winny szerzenia postaw antyzdrowotnych, niezgodnych z przepisami kodeksu etyki lekarskiej, które zobowiązują lekarzy do postępowania zgodnie z aktualnie obowiązującą wiedzą medyczną. Wyrok jest nieprawomocny. Czerniak zapowiedział, że będzie się od niego odwoływał.

Protesty pod Okręgową izba Lekarską

Po ogłoszeniu wyroku łódzkie środowiska antyszczepionkowe natychmiast się zmobilizowały. "Dziennik Łódzki" opublikował zdjęcia z manifestacji w obronie Huberta Czerniaka. Jak donosi portal, w obronie lekarza manifestowało kilkadziesiąt osób, które przyjechały głównie z Białegostoku i z Krakowa - wśród nich znaleźli się członkowie stowarzyszenia Stop NOP oraz rolnicy. Niektórzy mieli przekonywać dziennikarzy, że w każdej podanej dziecku szczepionce znajduje się czip.

To nie pierwszy taki protest w obronie Czerniaka, kilka odbyło się już w innych miastach Polski, w Łodzi natomiast antyszczepionkowcy okazali mu solidarność kiedy składał wyjaśnienia 30 stycznia.

Justyna Socha, szefowa stowarzyszenia Stop NOP, solidaryzująca się ze skazanym lekarzem, relacjonowała ogłoszenie wyroku na swoim profilu na Facebooku.

Hubert Czerniak, lekarz chorób wewnętrznych, jest jednym z najbardziej znanych przeciwników szczepień w Polsce. W 2018 r. bez powodzenia kandydował do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, a w 2019 r. - do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu z ramienia Konfederacji.

Więcej o:
Komentarze (192)
Łódź: Hubert Czerniak, lekarz znany z kwestionowania szczepień ukarany przez sąd lekarski. Antyszczepionkowcy protestują
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 68 razy 48

  Czip w szczepionkach żeby wymyślić to trzeba mieć zryty beret na maksa.

 • polakadam

  Oceniono 63 razy 47

  Najbardziej mi się podobało stwierdzenie że szczepionki pozbawią nas mocnego kręgosłupa narodowego.
  Genialna argumentacja dla prawicowych pustaków.

 • goldberg

  Oceniono 50 razy 38

  Pod różnymi postaciami trwa frontalny atak kościoła na zdrowy rozsądek i osiągnięcia cywilizacji oraz prawa człowieka.

 • algreg

  Oceniono 46 razy 34

  durniowi powinni zabrać całkowicie uprawnienia do zawodu lekarza. Szkodliwy osobnik

 • rocznik59

  Oceniono 46 razy 34

  "Przez rok nie będzie mógł wykonywać zawodu." Jak dla mnie (nie jestem lekarzem) ten pan nie powinien wykonywać zawodu już nigdy....

 • polakadam

  Oceniono 43 razy 31

  Skoro kandyduje z konfederacji to nic dziwnego że ma durnowate poglądy na różne sprawy.
  Antyszczepionkowcy go bronią. Zaraz dołączą płaskoziemcy.

 • monty937

  Oceniono 42 razy 28

  Idioci atakują ! Brawo izba lekarska tak trzeba karać debili lekarskich !

 • rw1270

  Oceniono 28 razy 26

  No tak, kiedy wynaleziono szczepionke na polio, to bily dzwony, przerwano program w radio i ludzie wylegli na ulice. Jej wynalazcy byli celebrytami na pierwszych stronach gazet, obok Einsteina. Dzisiaj mamy siostry Kardashian i Natalie Siwiec.

 • hastatrespasos

  Oceniono 31 razy 21

  Wszelkiego rodzaju szarlatani, guru średniowiecznych guseł, RĘCE PRECZ OD NAS! Prątki tego czerniaka, rozsiewane przezeń i przez rzeszę jego wyznawców, zagrażają życiu i zdrowiu ludzi. Kto temu ciemniakowi kiedyś wydał dyplom lekarza? Takie jawne kwestionowanie ratujących życie milionów ludzi szczepień ochronnych, buntowanie przeciw temu obowiązkowi, dyskwalifikuje tego szkodnika społecznego jako człowieka, i jako lekarza. W tak bardzo odpowiedzialnym zawodzie nie powinno być dla niego miejsca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX