Alaksandr Łukaszenka o projekcie ustawy polskiego ministerstwa zdrowia. "Nakarmcie własnych lekarzy"

Polski resort zdrowia przygotowuje ustawę, która ułatwi zatrudnianie zagranicznych lekarzy. Skomentował ją Alaksandr Łukaszenka. - Jeżeli państwo tak dobrze się rozwija, to dlaczego są zainteresowani specjalistami z Białorusi, z "dyktatury"? - powiedział prezydent Białorusi.
Zobacz wideo

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że w przygotowaniu jest projekt ustawy znoszącej obowiązek nostryfikowania dyplomu przez lekarzy z zagranicy. Oznacza to ułatwienie zatrudnienia w polskich szpitalach obcokrajowców, głównie Białorusinów i Ukraińców. Nowa ustawa ma wymagać od nich jedynie zdania egzaminu, który ma przeprowadzać dana placówka służby zdrowia

Projekt ustawy skomentował prezydent Białorusi

Pomysł Ministerstwa Zdrowia skomentował w środę prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. - Często się mówi, że Białoruś powinna się wzorować na Polsce. Jeżeli państwo tak dobrze się rozwija, to dlaczego są zainteresowani specjalistami z Białorusi, z "dyktatury"? Jeżeli dobrze się rozwijacie, proszę bardzo, nakarmcie własnych lekarzy i niech leczą waszych ludzi - cytuje rządową agencję BiełTA "Rzeczpospolita". 

Łukaszenka zapowiedział także, że podejmie działania, aby "zatrzymać specjalistów" w kraju. Powiedział, że jest świadomy potrzeby podniesienia płac, a także, że wybudowane zostaną tanie mieszkania dla pracowników służby zdrowia. Stwierdził jednak, że w czasach ogromnej migracji i globalizacji nikt na siłę w Białorusi nie będzie "trzymał" lekarzy. - Trzeba pracować z ludźmi w cywilizowany sposób - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (302)
Alaksandr Łukaszenka o projekcie ustawy polskiego ministerstwa zdrowia. "Nakarmcie własnych lekarzy"
Zaloguj się
 • kater-11

  Oceniono 88 razy 64

  Łukaszenko rozegrał Kaczyńskiego jak gó...arza . Zresztą każdy za granicą Polski rozgrywa Kaczyńskiego jak gó...arza .

 • agfaphoto

  Oceniono 62 razy 50

  I niestety ma rację. Nasi specjalisci wyjeżdżają po lepsze warunki płacy i nikt ich nie zatrzymuje..Vide słowa posłanki PiS : jak sie nie podoba to wyjedźcie.

 • js08836

  Oceniono 61 razy 41

  Szpila Łukaszenki była celna. Pozorowane państwo z pozorowanym rządem PiS. Kaczyński najgorszym przywódcą państwa w Europie. Gospodarka oparta na rozdawnictwie. A co zbudował PiS przez 4 lata swoich zakłamanych rządów ? Ile fabryk, ile zakładów pracy ? Zero. PiS, tylko przeszkadza w przedsiębiorczości . Okrada nie pomaga. 4 lata wystarczyły, aby zniknęło ponad 2200 firm i przedsiębiorstw. Najgorsze rządy po 89 r. nastawione na kupczenie głosami poprzez rozdawnictwo. Przed wyborami miód po wyborach szambo i smród.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 33 razy 31

  "w przygotowaniu jest projekt ustawy znoszącej obowiązek nostryfikowania dyplomu przez lekarzy z zagranicy."

  Czyli byle cieć ze sfałszowanym dyplomem będzie mógł w Polsce "leczyć" ludzi? Nieźle.

 • jhg.mg

  Oceniono 33 razy 29

  Oj nasi specjaliści (wyuczeni lekarze że stażem i doświadczeniem) są w Niemczech, Anglii, Norwegii, Szwecji itd. Nas nie stać na służbę zdrowia jako państwo. Stać nas na komisje amatorów wypowiadajacych się o wypadkach lotniczych, kilkanaście rozbitych aut rządowych, posady i odprawy dla "siostrzenic" prezesów od pieniędzy, wakaty i odprawy dla swoich w każdej możliwej spółce rządowej, reklamy za grube miliony partii u zaprzyjaźnionego DJ w radio. Ale tych nie interesuje publiczna służba zdrowia - maja swoją tzn nasza - rządowa. A Kowalski będzie latał do Londynu, Berlina czy Sztokholmu żeby po polsku z lekarzem porozmawiać. Zachód z nas się śmiał i im się znudzilo. Teraz nawet i wschód już się śmieje. Mi się już dawno znudziło

 • cy.nick

  Oceniono 34 razy 26

  To przykre, że nawet Łukaszenka ma okazję dać nam prztyczka w nos.
  Na pochyłe drzewo to i koza wejdzie.

 • srv14

  Oceniono 28 razy 24

  Przyjmiemy lekarzy z Ukrainy i Białorusi a "suweren" będzie ich wyzywał i obrażał zgodnie z "polską tradycją" patriotów wykletych

 • boo-boo

  Oceniono 25 razy 21

  I w taki oto sposób Łukaszenka zaorał pisobolszewię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX